Aneks do umowy o pracę z datą wsteczną – wzór

(3 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać aneks do umowy o pracę z datą wsteczną? nie jest to łatwe w napisaniu pismo, tym bardziej że dotyczy dość ważnej kwestii, jaką jest zatrudnienie. Aby aneks pociągał za sobą pożądane skutki prawne, musi zawierać w swojej treści szereg niezbędnych elementów i informacji. Aby ułatwić Ci napisanie takiego aneksu, przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wydrukowania wzór aneksu.

Czy można aneksować umowę o pracę z datą wsteczną? oczywiście, że tak. Jest wiele sytuacji, w których w czasie trwania stosunku pracy zachodzi konieczność zmiany różnych warunków zapisanych w umowie o pracę. Może to być zmiana stanowiska, zmiana wynagrodzenia, zmiana etatu itd. Zaistniałe zmiany można zmienić na dwa sposoby, pierwszym z nich jest aneks do umowy o pracę z datą wsteczną, a drugim wypowiedzenie zmieniające.

Aby aneks z datą wsteczną był zgodny z prawem, wprowadzone zmiany muszą zostać zaakceptowane przez obie strony, czyli przez pracodawcę oraz pracownika.

Propozycja wprowadzenia zmian w umowie o pracę może wyjść od pracodawcy, jak również od pracownika. Jeśli któraś ze stron nie wyrazi zgody na zawarte w aneksie postawienia, to wtedy powstaje konieczność wypowiedzenia umowy zatrudnienia.

Aneks do umowy o pracę z datą wsteczną może dotyczyć różnych zapisów na drodze obustronnego porozumienia, może to być więc:

 • zmiana stanowiska,
 • awans lub degradacja,
 • zmiana wysokości wynagrodzenia,
 • zmiana etatu,
 • itd.

Podsumowując: czy aneks do umowy może obowiązywać z datą wsteczną? może, jednak jak zawsze, najważniejsze będą zapisy, które znajdą się w aneksie! muszą one być zgodne z prawem oraz muszą zostać zaakceptowane przez obie strony aneksu.

Podobne tematy:

3 opinie dla Aneks do umowy o pracę z datą wsteczną – wzór

 1. Ala

  Aneks do umowy o pracę z datą wsteczną jest ok, dzięki.

 2. Arek Pieralski

  polecam pismo

 3. Dawid Podlasiński

  ok

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *