Aneks do umowy o pracę zmiana stanowiska wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak napisać aneks do umowy o pracę o zmianę stanowiska? aneks ze względu na powagę sprawy, musi spełniać pewne wytyczne, aby mógł zostać uznany za skuteczny i zgodny z prawem. Pominięcie któregoś z istotnych zapisów sprawi, że aneks będzie miał wady prawne, przez co nie pociągnie za sobą oczekiwanych przez pracodawcę i pracownika skutków prawnych dotyczących zmiany stanowiska. Dlatego, aby uniknąć komplikacji w przyszłości, pobierz gotowy wzór aneksu, który wspólnie przygotowaliśmy.

Aneks do umowy o pracę przy zmianie stanowiska używa się w sytuacjach, w których pracownik awansuje, bądź jego obowiązki zmieniają zakres. Aneks taki można też stosować w sytuacjach, w których pracownik przenoszony jest do nowego działu, a także wtedy gdy jest degradowany.

Aneks do umowy o pracę to obecnie najwygodniejsza forma zmiany zapisów w pierwotnej umowie zatrudnienia. Aby aneks był zgodny z prawem, powinien zawierać szereg elementów, które są niezbędne w tego typu dokumentach.

Stosując aneks, nie trzeba rozwiązywać umowy o pracę i zawierać nowej, wystarczy tylko sporządzić pismo, które wprowadzi do obowiązującej umowy nowe postanowienia, zmieniając lub uchylając pierwotne zapisy. Dokonanie zmian w umowie o pracę może wyjść z inicjatywy zarówno pracodawcy jak i pracownika.

Na koniec dodam jeszcze, że aneks do umowy o pracę zwany też jest jako “porozumienie zmieniające”, termin ten stosuje się zamiennie z aneksem, ale znaczy dokładnie to samo.

Podobne tematy:

1 opinia dla Aneks do umowy o pracę zmiana stanowiska wzór

  1. Stefan D.

    Polecam.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *