Aneks do umowy o pracę zmiana wynagrodzenia – wzór

(1 opinia klienta)

10,00 

Jak napisać aneks do umowy o pracę przy zmianie wynagrodzenia? aby aneks taki pociągał za sobą pożądane skutki prawne, koniecznie musi zawierać wszystkie niezbędne elementy dla tego typu pism. Pominięcie któregoś z elementów oznaczać będzie, że aneks będzie nieważny. Dlatego, aby uniknąć komplikacji w przyszłości, pobierz przygotowany przez wzór aneksu, wystarczy go jedynie wydrukować i wypełnić, a następnie podpisać zarówno przez pracodawcę, jak i pracownika.

Aneks do umowy o pracę przy zmianie wynagrodzenia jest jak najbardziej wskazany. Dzięki aneksowi zmienisz wysokość wynagrodzenia w umowie zatrudnienia, nie ma więc potrzeby wypowiadać umowy, a za chwilę podpisywać kolejną, o wiele prościej będzie sporządzić aneks.

Jak wiadomo, zawarcie z pracownikiem umowy o pracę nie oznacza zaraz, że warunki w niej określone na zawsze pozostaną niezmienne. Jeśli w trakcie trwania umowy o pracę pojawiają się różne okoliczności, wpływające na obniżenie lub podwyższenie wynagrodzenia, pracodawca za zgodą pracownika może zmodyfikować postanowienia umowy zatrudnienia.

Aneks do umowy o pracę przy zmianie wynagrodzenia może więc działać na korzyść jak i niekorzyść zatrudnionego. Jeśli natomiast pracownik nie zgadza się na zwiększenie lub obniżenie wynagrodzenia, może dojść do wypowiedzenie umowy o pracę, jest to kwestia, którą omówić powinny obie strony umowy, czyli pracodawca i pracownik.

Zmiana warunków umowy o pracę za porozumieniem stron, przy pomocy aneksu, to najczęściej stosowany sposób i forma zmiany umowy. Dzięki prawidłowo sporządzonemu aneksowi, strony umowy mogą zmienić dowolny jej zapis, można więc zmienić wysokość wynagrodzenia, zmienić etat, zmienić stanowisko pracownika, można nawet sporządzić aneks do umowy o pracę z datą wsteczną!

Pobierając przygotowany przez nas wzór aneksu do umowy o pracę, będziesz w stanie zmodyfikować niemal wszystkie zapisy i postanowienia znajdujące się w niegdyś sporządzonym kontrakcie. Oczywiście można posilić się wypowiedzeniem zmieniającym zamiast aneksu, jednak możliwości wykorzystania takiego wypowiedzenia są dość mocno ograniczone.

Podobne tematy:

1 opinia dla Aneks do umowy o pracę zmiana wynagrodzenia – wzór

  1. Igor

    Pobrałem wzór aneks, spełnia moje oczekiwania.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.