Aneks do zakresu obowiązków pracownika – wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać aneks do zakresu obowiązków pracownika? jest to dość trudne i skomplikowane w samodzielnym sporządzeniu pismo, dlatego, aby ułatwić Ci przygotowanie takiego pisma, zamieszczamy gotowy do wydrukowania i wypełnienia wzór aneksu. Pamiętaj, aby aneks wydrukować i wypełnić w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

Aneks do zakresu obowiązków pracownika pozwala pracodawcy m.in. zmniejszyć bądź zwiększyć lub poszerzyć zakres dotychczasowych obowiązków, które ujęte zostały w umowie o pracę lub innej umowie zatrudnienia pracownika. W obecnych czasach dość często dochodzi do zmiany zakresu obowiązków pracownika, często jest to odpowiedź na zmieniający się rynek, na którym działa przedsiębiorstwo, lub sposób na problemy finansowe firmy.

Kodeks pracy oczywiście zezwala pracodawcy na zawieranie aneksów z pracownikami i zlecanie im dodatkowych obowiązków. Oczywiście można w takim przypadku po prostu zmienić umowę o pracę, ale wcześniej należy wypowiedzieć tę pierwotną umowę zatrudnienia, która obowiązuje w tej chwili. Wypowiedzenie musi oczywiście nastąpić za porozumieniem stron.

O wiele prostszym jednak sposobem na zmianę zakresu obowiązków danego pracownika jest aneks do zakresu czynności pracownika. W ramach takiego aneksu możliwe jest zmniejszenie zakresu obowiązków pracownika lub ich zwiększenie.

Aneks do zakresu obowiązków pracownika należy sporządzić w formie pisemnej w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, jeden dla pracownika, drugi dla pracodawcy. Aneks, aby był zgodny z prawem, musi zawierać odpowiednie zapisy i nie może naruszać praw żadnej ze stron.

Kiedy szczególnie przydaje się aneks do umowy zatrudnienia? jeżeli w zakresie obowiązków pracownika następuje dość znaczna zmiana (np. zwiększenie odpowiedzialności), to sporządzenie aneksu do umowy zatrudnienia będzie najlepszym rozwiązaniem dla obu stron. Oczywiście, aby aneks był wiążący i zgodny z prawem, pracownik musi wyrazić zgodę na zwiększenie lub zmniejszenie zakresu jego obowiązków, bo aneks do umowy to przecież zawarcie pisemnego porozumienia między pracownikiem a pracodawcą.

Zakres obowiązków pracownika powinien być adekwatny do charakteru oraz stopnia złożoności, jak i również wykształcenia pracownika i jego doświadczenia zawodowego.

Podobne tematy:

2 opinie dla Aneks do zakresu obowiązków pracownika – wzór

  1. Stefan D.

    Zmieniałem pracownikowi zakres obowiązków, wzór pisma dostałem od ręki, polecam.

  2. Mariusz Butela

    wszystko ok

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *