Cofnięcie pozwu o alimenty – wzór pisma

15,00 

Jak napisać wniosek o cofnięcie pozwu o alimenty? aby pismo mogło zostać uznane przez sąd za prawidłowe i zgodne z prawem, pismo takie musi spełnić szereg licznych wymagań pisma sądowego.

Niedopełnienie wymagań formalnych i pominięcie niektórych elementów pisma, skutkować będzie jego odrzuceniem przez sąd, bądź wezwaniem wnioskodawcy do uzupełnienia braków formalnych, co znacznie przedłuży cofnięcie wniosku o alimenty, a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwi jego cofnięcie.

Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy gotowy wzór wniosku.

Kategoria:

Cofnięcie pozwu o alimenty – wzór pisma może okazać się przydatny, jeśli strona powodowa – małżonek, były małżonek, pełnoletnie dziecko uprawnione do alimentacji lub dziecko małoletnie reprezentowane przez pełnomocnika ustawowego, lub opiekuna prawnego rezygnuje z wdania się w spór sądowy po złożeniu pozwu alimentacyjnego.

Cofnięcie pozwu o alimenty może zostać poprzedzone zawartym porozumieniem/ugodą i złożone przez wyznaczeniem przez sąd rozprawy lub na posiedzeniu sądu. Cofając pozew, warto podać sądowi powody takiej decyzji, ponieważ sąd może odmówić umorzenia postępowania jeśli uzna, że cofnięcie pozwu jest niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa, interesem stron lub zasadami współżycia społecznego.

Niemniej jednak cofnięcie pozwu o alimenty – wzór pisma nie powinno wywołać żadnych negatywnych skutków dla stron postępowania, np. w postaci dodatkowych kosztów. Zawsze jednak warto korzystać ze sprawdzonych wzorów. Pomocnym może okazać się wzór pisma – cofnięcie pozwu o alimenty. Jest to sprawdzony dokument przygotowany przez prawnika.

Podobne wzory pism:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Cofnięcie pozwu o alimenty – wzór pisma”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *