Grupowe podanie o podwyżkę WZÓR

(4 opinie klienta)

15,00 

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór grupowego podania o podwyżkę.

Kategorie: ,

Jak napisać zbiorowe podanie o podwyżkę? jest to pismo bardzo istotne, gdyż mamy tak naprawdę jedną szansę, by ubiegać się o podwyższenie wynagrodzenia – szczególnie jeśli w firmie panuje oficjalny system komunikacji na linii pracownik – (przełożony) pracodawca. Sformalizowanie takich kontaktów wymaga więc załatwiania różnych spraw drogą pisemną, czyli składaniem odpowiednich wniosków, podań oraz próśb do pracodawcy.

Starając się więc o grupową podwyżkę pensji, należy sporządzić pismo w którym wyrazimy swoją prośbę, popierając ją trafnymi argumentami, by skłonić przełożonego lub pracodawcę do podwyższenia wynagrodzenia.

Kiedy zbiorowe podanie o podwyżkę jest zasadne? nie ma to pytanie jednej konkretnej odpowiedzi, zatem można by rzec, że jeśli pracownik bądź grupa pracowników czuje się pokrzywdzona otrzymywaniem nieadekwatnej wysokości wynagrodzeniem, ma już podstawy do tego, by ubiegać się o podwyższenie wynagrodzenia.

Do najczęstszych przyczyn ubiegania się o podwyżkę należą z pewnością:

  • podwyższenie swoich kwalifikacji,
  • niskie w stosunku do innych pracowników wynagrodzenie,
  • brak podwyżki w pracy od dłuższego czasu,
  • stale rosną koszty życia i inflacja,
  • rosnące zyski firmy,
  • zwiększone obroty i zakres obowiązków,
  • itd.

Tak naprawdę każdy pracownik lub grupa pracowników będzie mieć swoje powody do ubiegania się o podwyżkę pensji. Co ważne, wystosowując grupowe podanie o podwyżkę wynagrodzenia, pracownik jako pojedyncza jednostka zyskuje bardzo wiele, niż gdyby pracownik sam indywidualnie ubiegał się o podwyżkę, ponieważ negocjując wysokość wynagrodzenia w zakładzie pracy jako grupa, pracownicy mają większe prawo głosu.

Żaden pracodawca nie zaryzykuje tzw. buntu w pracy, bo obawiać się będzie utraty kontraktów i kar związanych z nieterminową realizacją zamówień.

Kiedy starać się o podwyżkę wynagrodzenia? starając się o podniesienie dotychczas otrzymywanej pensji, najlepiej złożyć pisemną prośbę o podwyżkę na koniec roku finansowego w firmie, ponieważ gdy kierownictwo lub sam pracodawca podsumowuje dany rok i prezentuje wypracowane wyniki przedsiębiorstwa, jednocześnie też planuje budżet na następny rok, to decyduje od razu o wysokości wynagrodzenia pracowników i innych stałych kosztach firmy.

Natomiast w przypdku gdy roczny budżet firmy jest już zamknięty, nieco trudniej doprosić się o podwyżkę wynagrodzenia – ale oczywiście to tylko wskazówka i jak najbardziej warto starać się o podwyżkę w pracy w dowolnym momencie w trakcie roku.

Jak napisać podanie o podwyżkę wynagrodzenia? grupowe podanie o podwyżkę jest pismem formalnym, a więc w piśmie znaleźć się muszą wszystkie niezbędne informacje, ponadto podanie powinno posiadać odpowiednią formę i nienachalny styl.

Wniosek o grupową podwyżkę oprócz danych stron pracodawcy i pracowników powinien składać się z 3 części:

  1. Wstęp
  2. Rozwinięcie (uzasadnienie podania o podwyżkę)
  3. Zakończenie.

Skupiając się nieco mocniej na uzasadnieniu podwyżki, warto wskazać przesłanki, które dzęki którym jest szansa skłonić pracodawcę do podwyżki, oczywiście chodzi tu o przesłanki, które można udowodnić. Dobrym przykładem jest więc załączenie do podania o grupową podwyżkę certyfikatów potwierdzających ukończenie kursu bądź szkolenia.

Grupowe podanie o podwyżkę powinno być własnoręcznie podpisane przez wszystkich pracowników, lub przez pracownika reprezentującego daną grupę pracowników.

4 opinie dla Grupowe podanie o podwyżkę WZÓR

  1. Kasia Burnicka

    Wzór podania sprawdził się. Pozdrawiam

  2. Krzysztof Hryniewicz

    Ok, Polecam

  3. Marcin D.

    wszystko okej

  4. Malwina Niedzielska

    pismo ok

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *