Gwarancja rozruchowa na laptopa wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Gwarancja rozruchowa na laptopa to dokument, który warto przygotować przy sprzedaży używanego lub powystawowego urządzenia. Pismo pomaga określić odpowiedzialność sprzedawcy za towar z drugiej ręki – precyzuje termin obowiązywania okresu gwarancji oraz zasady reklamowania ewentualnych wad produktu.

Gwarancja rozruchowa na laptopa nie jest czymś uregulowanym prawnie. Przepisy odnoszą się bowiem jedynie do ogólnie pojętej gwarancji. Natomiast gwarancja rozruchowa to termin wypracowany w praktyce handlowej i obowiązujący na zasadzie dobrowolności.

Pisemna gwarancja rozruchowa na laptopa sporządzana jest zatem na podstawie swobody umów. Strony mogą w dowolny sposób określić jej zasady. Sprzedawca ma prawo wyznaczyć dokładny termin obowiązywania gwarancji rozruchowej oraz przewidywane sposoby rozpatrywania reklamacji.

Wśród nich może znaleźć się opcja zwrotu kosztów, wymiany lub naprawy towaru. Niezależnie od wybranych rozwiązań, pismo musi zawierać dane stron transakcji, datę zawarcia umowy kupna-sprzedaży oraz okres trwania gwarancji.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Gwarancja rozruchowa na laptopa wzór

  1. Krystian Daszyński

    polecam wzór

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *