Gwarancja rozruchowa na skrzynię biegów wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Gwarancja rozruchowa na skrzynię biegów to gotowy do wypełnienia druk, który powinien przygotować sprzedawca udzielający dobrowolnej gwarancji rozruchowej na część używaną.

Chociaż gwarancja tego typu nie została uwarunkowana prawnie, lecz wypracowana w praktyce handlowej to od dawna jest respektowana i stosowana powszechnie przy transakcjach kupna-sprzedaży produktów z drugiej ręki oraz powystawowych.

Pisemna gwarancja rozruchowa na skrzynię biegów chroni interes sprzedającego i kupującego. Pozwala określić zakres odpowiedzialności sprzedawcy i wyznaczyć dokładny termin, w czasie którego nabywca może zgłosić reklamację na produkt niesprawny, wadliwy.

W piśmie gwarancyjnym należy uwzględnić między innymi przewidywane sposoby rozwiązania zgłoszonej reklamacji. Sprzedający może zaproponować kupującemu wymianę towaru, naprawę lub zwrot kosztów.

Dla swojej ważności dokument powinien określać strony transakcji, datę i miejsce zawarcia umowy kupna-sprzedaży, wskazanie przedmiotu umowy oraz termin obowiązywania gwarancji rozruchowej.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Gwarancja rozruchowa na skrzynię biegów wzór

  1. Patryk Jękalski

    Polecam wzór

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *