Informacja dla pracowników o monitoringu – wzór

15,00 

Jak sporządzić informację dla pracowników o monitoringu? pismo takie musi zawierać szereg elementów, które sprawią, że informacja zostanie przekazana pracownikowi zgodnie z prawem. Zgoda pracownika na monitoring jest konieczna, dlatego każdy pracujący, który przebywać będzie w monitorowanym pomieszczeniu – musi wyrazić zgodę na monitoring, podpisując informację o monitoringu. Aby ułatwić Ci uzyskanie zgody na monitoring, przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wydrukowania wzór takiej informacji.

Zgoda pracownika na monitoring w zakładzie pracy jest konieczna, aby uzyskać zgodę, należy dostarczyć pracownikowi pisemną informację o monitoringu, informację taką pracownik musi podpisać i wyrazić zgodę na monitoring.

Jeśli więc w Twojej firmie zainstalowano monitoring, masz prawny obowiązek, aby poinformować o tym pracownika i uzyskać jego zgodę. Każdy pracodawca korzystający z monitoringu i zatrudniający pracowników, powinien poinformować ich o tym, że mogą oni zostać objęci monitoringiem. W informacji takiej pracodawca powinien wskazać konkretne obszary podlegające monitoringowi.

Obowiązek ten wynika jasno z art. 13 RODO, który jasno mówi, że pracodawca w dokumencie takim powinien podać nazwę firmy, jej adres, obszar oraz cel monitorowania terenu, a także okres przetwarzania danych.

Każdy pracownik powinien mieć świadomość, że w pomieszczeniu, w którym pracuje – działa monitoring.

Warto wspomnieć, że pracodawca, zgodnie z kodeksem pracy, powinien oznaczyć stosownie każde pomieszczenie, w którym znajduje się kamera. Oznaczenie o monitoringu powinno być widoczne i czytelne. Pracodawca powinien oznaczyć pomieszczenia nie później niż na jeden dzień przed uruchomieniem monitoringu.

Podobne wzory pism:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Informacja dla pracowników o monitoringu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *