Kosztorys naprawy blacharsko lakierniczej WZÓR

(2 opinie klienta)

15,00 

Pobierz przygotowany przez nas wzór kosztorysu naprawy blacharsko lakierniczej. W zestawie otrzymasz wzór wypełnienia jak i gotowy do wypełnienia pusty wzór kosztorysu.

Kategoria:

Jak sporządzić kosztorys naprawy blacharsko lakierniczej?

Kosztorys naprawy blacharskiej musi być sporządzony zgodnie z zachowaniem formalnych wymogów, a więc według określonego schematu, kosztorys powinien więc zawierać szczegółową listę działań naprawczych które zostały przeprowadzone w związku z uszkodzeniem auta.

To właśnie z kosztorysu blacharsko lakierniczego poszkodowany kierowca powinien dowiedzieć się, jak oszacowano szkodę oraz naprawę pojazdu.

Wycena naprawy blacharsko lakierniczej jest dokumentem o naprawdę dużym znaczeniu, gdyż to na jego podstawie przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe wyliczy odszkodowanie. Z tego względu wycena naprawy blacharskiej powinna być szczegółowa, w dokumencie powinny się więc znaleźć takie informacje jak np.:

 • liczba operacji lakierowania elementów karoserii,
 • liczba godzin oraz stawki roboczogodzin,
 • elementy karoserii podlegające wymianie.

Proceder zaniżania odszkodowań

Kalkulacja powypadkowa w formie kosztorysu jest podstawą do dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. Niestety niemal wszystkie firmy ubezpieczeniowe stosują wiele sztuczek, by koszty naprawy samochodu zaniżyć i są to np.:

 • zaniżanie kosztów robocizny,
 • uwzględnianie amortyzacji części,
 • obniżenie wartości samochodu wraz z jego wiekiem,
 • branie pod uwagę ceny tanich zamienników, nawet jeśli w aucie wymieniono cześć na oryginalną.

Aby nie dopuścić do takich sytuacji, i nie godzić się na niskie odszkodowanie, warto dostarczyć ubezpieczycielowi swój własny wzór kosztorysu naprawy blacharsko lakierniczej i zamieścić w nim rzetelnie wszystkie informacje dotyczące naprawy samochodu.

Podobne wzory pism:

2 opinie dla Kosztorys naprawy blacharsko lakierniczej WZÓR

 1. Łukasz Rapeła

  Dziękuję, wzór kosztorysu spełnił moje oczekiwania

 2. Marcin K.

  szybko i sprawnie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *