Kosztorys powykonawczy WZÓR

(1 opinia klienta)

15,00 

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego kosztorysu, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór kosztorysu powykonawczego.

Kategoria:

Jak sporządzić kosztorys powykonawczy? z pewnością kosztorys powinien oprócz danych obu stron, zawierać opis inwestycji oraz czytelną tabelę, w której wykonawca wpisze np. zakres wykonanych prac i/lub listę materiałów potrzebnych do realizacji zlecenia i wyceni je, określając szczegółowe składowe kosztów, czyli dla przykładu jednostkę miary, ilość, cenę jednostkową i cenę brutto.

Najczęstszym rodzajem kosztorysu jest kosztorys powykonawczy robót budowlanych.

Kosztorys powykonawczy to druk, który wypełnia się w celu określenia wynagrodzenia wykonawcy. Dokument należy sporządzić w przypadku, kiedy nie obowiązuje kosztorys ofertowy. Kosztorys powykonawczy spisywany jest po zakończeniu robót. Widniejąca w nim cena to cena ostateczna, stanowiąca wynagrodzenie dla wykonawcy.

Kosztorys powykonawczy znajduje zastosowanie w sytuacji, kiedy przed przystąpieniem do realizacji robót nie ma możliwości dokładnego określenia ich zakresu, a tym samym również całkowitej ceny. Przykładem wykorzystania kosztorysu powykonawczego są na przykład roboty remontowe.

Warto zaznaczyć, że ze względu na fakt, że kosztorys powykonawczy wykonuje się po zakończeniu robót, dokument odzwierciedla faktyczne koszty ich wykonania oraz przysługujące wykonawcy wynagrodzenie. Pisma nie wykorzystuje się w formie kalkulacji oceniającej opłacalność inwestycji, lecz jako zestawienie realnie poniesionych wydatków.

1 opinia dla Kosztorys powykonawczy WZÓR

  1. Piotr Fajdka

    polecam, pozdrawiam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *