Odpowiedź na odrzucenie reklamacji – wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać odwołanie od nieuznanej reklamacji? pismo takie musi spełniać pewne wymogi, aby przedsiębiorca ustosunkował się do niego. Odpowiedź na odrzucenie reklamacji może zostać zignorowana i pozostawiona bez odpowiedzi, jeśli zawierać będzie braki formalne, uniemożliwiające rozpatrzenie sprawy.

Z tego względu warto pobrać przygotowany przez gotowy do wypełnienia wzór odpowiedzi na odrzucenie reklamacji. Odpowiedź należy przesłać listownie (listem poleconym) do sprzedawcy, na adres, na który wysyłaliśmy wcześniej reklamację,

Kategoria:

Jak napisać odpowiedź na odrzucenie reklamacji, aby pismo było skuteczne i powodowało oczekiwane przez nas skutki? niestety odmowa uznania reklamacji zdarza się bardzo często, sprzedawcy, wykonawcy usług czy producenci za wszelką cenę próbują wymigać się od ponoszenia odpowiedzialności za wykonaną usługę lub produkt, który sprzedali i który posiadał wady lub nabył je w trakcie użytkowania.

Zgodnie z prawem, jeśli klient wykryje wadę usługi bądź zakupionego przedmiotu, ma prawo złożyć reklamację, a jeśli sprzedawca odrzuci reklamację, klient wciąż ma prawo dochodzić swoich praw, składając odpowiedź na odrzucenie reklamacji.

Odwołanie od odrzuconej reklamacji składa się więc w momencie, gdy sprzedawca nie uzna reklamacji. Zgodnie z prawem sprzedawca, odrzucając reklamację, ma prawny obowiązek, by przesłać do nas pisemną odpowiedź na reklamację, uzasadniając, dlaczego reklamacja została odrzucona.

Sprzedawca ma na odpowiedź 30 dni od dnia otrzymania naszej reklamacji. Jeśli sprzedawca natomiast nie odpowie w wyżej wymienionym terminie, kupujący może uznać, że jego reklamacja została uznana.

Termin na odpowiedź na reklamację wynika z regulacji ustawowych Kodeksu cywilnego (dalej K.c.), które jasno mówią, że jeśli sprzedawca lub producent, który otrzymał od kupującego reklamację i nie odpowiedział na nią w terminie 30 dni, uważa się, że uznał reklamację za zasadną.

Co może być powodem odrzucenia reklamacji? zgodnie z prawem mogą to być:

 • ujawnienie przez kupującego wady, którą znał w czasie zakupu,
 • ujawnienie wady po 2 latach użytkowania,
 • niedopilnowanie terminu 12 miesięcy na złożenie reklamacji od dnia zauważenia wady.

Sporządzając odwołanie od reklamacji, powinniśmy w uzasadnieniu próbować obalić argumenty sprzedawcy. Dodać należy też, że odwołanie od nieuznanej reklamacji będzie tak naprawdę wnioskiem o ponowne rozpatrzenie reklamacji.

Odwołanie od odrzuconej reklamacji powinno zawierać krótkie, lecz zwięzłe uzasadnienie, w którym podniesiemy wszystkie okoliczności przemawiające za naszymi racjami i które mogą wpłynąć pozytywnie na decyzję sprzedawcy o odrzuceniu reklamacji. Żeby mieć pewność, że Twoja odpowiedź na odrzucenie reklamacji zostanie uznana przez sprzedawcę, zachęcam Cię, by pobrać gotowy i sprawdzony wzór odwołania od reklamacji.

Warto zawsze pamiętać, że reklamacja jest Twoim podstawowym prawem, który wynika wprost z Kodeksu cywilnego, w przypadku reklamacji składanej przez konsumenta, sprzedawca powinien rozpatrzyć ją w ciągu 30 dni od dnia złożenia reklamacji. Jeśli w ciągu 30 dni pojawi się odmowa uznania reklamacji, możesz złożyć odwołanie od odrzuconej reklamacji, a sprzedawca będzie mieć wtedy 14 dni na ustosunkowanie się do Twojego pisma.

W jakich sytuacjach można użyć naszego wzoru pisma? pismo można użyć w każdej sytuacji, w której sprzedawca odrzucił reklamację, może to być więc:

 • reklamacja Zalando
 • reklamacja InPost
 • reklamacja DPD
 • reklamacja Stradivarius
 • reklamacja CCC
 • reklamacja dowolnej usługi
 • itd.

Podobne wzory pism:

2 opinie dla Odpowiedź na odrzucenie reklamacji – wzór

 1. Ludwik

  Wzór pisma jest ok, dziękuje.

 2. Klaudia Murawska

  pismo zgodne z opisem

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *