Odpowiedź na wniosek o stwierdzenie nabycia spadku wzór

(1 opinia klienta)

10,00 

Jak napisać odpowiedź na wniosek o stwierdzenie nabycia spadku? nie jest to łatwe w napisaniu pismo sądowe, dlatego zachęcam Cię do pobrania wzoru pisma, który przygotowaliśmy. Jeśli sporządzisz pismo samodzielnie, sąd może go nie uwzględnić ze względu na braki formalne. Wezwanie natomiast do uzupełnienia braków formalnych wydłuży znacznie postępowanie sądowe.

Pobierz wzór pisma, które przygotowaliśmy i miej pewność, że sąd odniesie się do Twojej odpowiedzi.

Kategoria:

Odpowiedź na wniosek o stwierdzenie nabycia spadku to pismo, które powinien złożyć w sądzie spadku uczestnik postępowania, wskazując na okoliczności, które mogą mieć wpływ na przebieg postępowania sądowego. Odpowiedź na wniosek o stwierdzenie nabycia spadku powinna zostać udzielona we wskazanym przez przewodniczącego terminie, a jeśli złożenie odpowiedzi nie zostało przez sąd narzucone, nie później niż na pierwszym posiedzenia wyznaczonym przez sąd.

W treści odpowiedzi na wniosek uczestnik może przychylić się do wniosku w całości lub w części, albo wnieść o jego oddalenie. Wnosząc o oddalenie wniosku o stwierdzenie nabycia spadku, uczestnik może powołać się na okoliczność, że doszło już do stwierdzenia nabycia spadku lub osoba, która złożyła wniosek, nie posiada legitymacji procesowej w sprawie.

Odpowiedź powinna zostać udzielona na piśmie i złożona w sądzie w tylu egzemplarzach, ilu jest uczestników postępowania plus jeden egzemplarz dla sądu. Zwracając się do sądu w sprawie spadkowej, warto sięgnąć po sprawdzony wzór odpowiedzi na wniosek o stwierdzenie nabycia spadku.

Podobne wzory pism: Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku wzór

1 opinia dla Odpowiedź na wniosek o stwierdzenie nabycia spadku wzór

  1. Krystian Debuła

    Zostałem zobowiązany przez sąd do odpowiedzi na wniosek o stwierdzenie spadku, wasz wzór odpowiedzi przydał się bardzo, bo kompletnie nie wiedział jak to ma wyglądać. Pozdrawiam.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.