Odpowiedź na wniosek o ustanowienie drogi koniecznej wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Kategorie: ,

Ustanowienie drogi koniecznej to inaczej ustanowienie służebności gruntowej, której celem jest zapewnienie prywatnej posesji dostępu do drogi publicznej. W pierwszej kolejności właściciele gruntów mogą porozumieć się w tej sprawie bez udziału sądu, czyli na podstawie sporządzonej w formie aktu notarialnego umowy.

Jeśli jednak nie dojdą do porozumienia i sprawa zostanie skierowana na drogę sądową, to właściciel nieruchomości, która ma zostać obciążona, powinien sporządzić odpowiedź na wniosek o ustanowienie drogi koniecznej. W piśmie może wyrazić zgodę lub sprzeciw wobec ustanowieniu służebności gruntowej.

Odpowiedź na wniosek o ustanowienie drogi koniecznej wzór to gotowe do wypełnienia pismo, które można wykorzystać w sytuacji, kiedy istnieje inne rozwiązanie problemu. Służebność gruntowa ustanawiana jest bowiem wyłącznie w sytuacji, kiedy stanowi jedyny sposób na zapewnienie prywatnej posesji dostępu do drogi publicznej.

W odpowiedzi na wniosek właściciel nieruchomości obciążonej może powołać się między innymi na zaniedbanie ze strony gminy, która powinna przewidzieć drogę na etapie wydzielania działek.

Podobne:

1 opinia dla Odpowiedź na wniosek o ustanowienie drogi koniecznej wzór

  1. Krystian Dapełka

    OK

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *