Odwołanie od mandatu ZTM – wzór

(3 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać odwołanie od mandatu z ZTM? pismo powinno spełniać kilka bardzo ważnych wymogów, żeby Zarząd Transportu Miejskiego mógł przeprowadzić postępowanie wyjaśniające.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór odwołania od mandatu ZTM.

Odwołanie od mandatu ZTM może złożyć osoba zatrzymana przez kontrolerów, jeśli nie zgadza się z treścią wezwania do zapłaty lub przeczy okolicznościom, które miały stanowić podstawę nałożenia mandatu. Przede wszystkim odwołanie od mandatu ZTM będzie zasadne, jeśli mandat został nałożony pomimo tego, że pasażer posiadał ważny bilet przejazdu lub legitymował się dokumentami, na podstawie których przysługiwała mu ulga.

Odwołanie od mandatu ZTM należy złożyć w terminie nieprzekraczającym trzech miesięcy od daty wystawienia wezwania do zapłaty. Odwołanie może zostać złożone osobiście w siedzibie ZTM, przesłane listem (list polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru) lub w formie elektronicznej (na skrzynkę mailową działu windykacji przewoźnika).

W treści odwołania należy podnieść okoliczności uzasadniające reklamację. Do odwołania załączyć należy oryginały dokumentów uprawniających do przejazdu oraz kserokopie dokumentów uprawniających do zastosowania ulgi w opłatach – bilety, karta miejska, legitymacja studencka, orzeczenie o niepełnosprawności itp.

Na prawidłowo złożone odwołanie przewoźnik powinien odpowiedzieć w terminie nie dłuższym niż 30 dni.

Podobne wzory pism:

3 opinie dla Odwołanie od mandatu ZTM – wzór

 1. Jarek

  Udało się odwołać, polecam wzór pisma.

  • Grzegorz Szwaciński

   Miło, że mogliśmy pomóc!

 2. d.waldek

  Polecam!

 3. Maria Zawilska

  Wzór jest dobry.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *