Odwołanie od upomnienia za abonament RTV wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać odwołanie od upomnienia za abonament RTV? aby pismo do KRRiT zostało uznane za prawidłowe, należy wskazać w piśmie kilka niezbędnych elementów, które pozwolą KRRiT na rozpatrzenie Twojego odwołania. Z reguły pisma odwoławcze mają swoją schemat, w którym określa się obie strony postępowania wraz z oświadczeniem woli co do odwołania się od upomnienia za abonament radiowo-telewizyjny.

Aby ułatwić Ci komunikację z KRRiT, przygotowaliśmy gotowy wzór odwołania, który wystarczy jedynie pobrać, wydrukować i wypełnić swoimi danymi, a następnie przesłać do Krajowe Rady Radiofonii i Telewizji.

Odwołanie od upomnienia za abonament RTV może pomóc zobowiązanemu do zapłaty uchylić się od konieczności poniesienia nienależnie naliczonych opłat abonamentowych. Należy bowiem mieć świadomość, że wielokrotnie Poczta Polska wysyła niezasadne wezwania do zapłaty, osobom które nigdy nie posiadały zarejestrowanych na siebie odbiorników radiowo-telewizyjnych lub prawidłowo dopełniły obowiązku wyrejestrowania odbiornika RTV i posiadają dowody potwierdzające tę okoliczność.

Niemniej jednak aby uniknąć obowiązku zapłaty niesłusznie nałożonej opłaty, odwołanie od płacenia abonamentu RTV należy złożyć we właściwym czasie, tak by Poczta Polska nie zdążyła wystąpić do Urzędu Skarbowego z wnioskiem o wszczęcie przymusowej egzekucji z majątku rzekomego dłużnika.

Właściwym zachowaniem będzie złożenie odwołania zaraz po otrzymaniu wezwania do zapłaty. Aby mieć gwarancję, że odwołanie zostało właściwie skonstruowane, należy posłużyć się przygotowanym przez fachowców wzorem. Tu pomocnym może okazać się wzór odwołania od upomnienia za abonament RTV.

Podobne wzory pism:

2 opinie dla Odwołanie od upomnienia za abonament RTV wzór

  1. M.M.

    Pismo w porządku dziękuję i pozdrawiam MM.

  2. Danka Czapla

    Bez problemu.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *