Odwołanie od wyceny szkody OC – wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Należy pamiętać, że jako osoba która otrzymała zaniżone odszkodowanie z polisy OC sprawcy, możesz odwołać się od decyzji ubezpieczyciela. Niestety nie każdy poszkodowany ma świadomość, że nawet proste odwołanie od decyzji ubezpieczyciela może skutkować szybkim podwyższeniem kwoty rekompensaty z tytułu poniesionych szkód.

Większość osób rezygnuje z walki o większą kwotę, nie wierząc w szansę uzyskania większego zadośćuczynienia. Niestety zaniżanie odszkodowań to częsta praktyka towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego koniecznie należy walczyć o swoje prawa.

Aby ułatwić Ci przygotowanie odwołania, przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wydrukowania wzór odwołania od wyceny szkody OC, do którego pobrania gorąco Cię namawiam!

 

Jak napisać odwołanie od wyceny szkody OC? jeśli ubezpieczyciel odmawia Ci wypłaty odszkodowania w odpowiedniej wysokości, lub w ogóle nie chce odszkodowania wypłacić, masz prawo odwołać się od decyzji ubezpieczyciela, przesyłając mu pisemne odwołanie od decyzji i załączając swój własny kosztorys naprawy samochodu.

Problemem zaniżania kwot odszkodowawczych dotyka bardzo wielu poszkodowanych i jest to problem powszechny. Zaniżanie odszkodowania przez ubezpieczyciela jest strategią, która potrafi firmie ubezpieczeniowej przynieść ogromne zyski, dlatego jeśli uważasz, że towarzystwo ubezpieczeniowe i Tobie zaniżyło wartość Twojego auta, koniecznie sporządź odwołanie od decyzji ubezpieczyciela, w którym domagać się będziesz wypłaty większej kwoty.

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela to sposób na wyegzekwowanie od firmy ubezpieczeniowej większej kwoty rekompensaty i to bez konieczności wchodzenia na drogę sądową! (jak wiadomo, postępowanie sądowe wiąże się z dość dużymi kosztami, nie wspominając o czasochłonnym procesie).

Oczywiście zawsze można skierować sprawę na drogę sądową jeśli ubezpieczyciel będzie upierać się co do wysokości rekompensaty – jest to jednak ostateczna droga, którą podąża się dopiero gdy zawodzą inne sposoby (jak np. odwołanie od wyceny szkody OC).

W jakim terminie trzeba złożyć odwołanie od decyzji ubezpieczyciela? odwołanie od decyzji ubezpieczyciela należy sporządzić nie później niż przed 3 latami od daty powstania zdarzenia – bowiem roszczenie to przedawnia się po 3 latach (źródło: art. 819 § 1 kodeksu cywilnego).

Art. 819. Termin przedawnienia roszczeń z umowy ubezpieczenia

§ 1. Roszczenia z umowy ubezpieczenia przedawniają się z upływem lat trzech.

Co powinno zawierać pisemne odwołanie od decyzji ubezpieczyciela? w piśmie należy zamieść całkiem sporo informacji, by odwołanie zostało potraktowane poważnie:

  • data i miejscowość sporządzenia odwołania,
  • dane osoby ubezpieczonej oraz adres,
  • oznaczenie towarzystwa ubezpieczeniowego do którego kierujemy odwołanie,
  • numer szkody,
  • numer polisy,
  • kwota której domagamy się od ubezpieczyciela,
  • dane konta na które wpłynąć ma kwota której żądamy,
  • uzasadnienie odwołania od decyzji ubezpieczyciela (można podać np. faktyczny koszt naprawy szkody, koszty części zamiennych itd.),
  • czytelny i własnoręczny podpis.

Co robić, jeśli odwołanie od decyzji ubezpieczyciela nie przyniosło efektu? jeśli odwołanie od decyzji ubezpieczyciela nie przyniosło oczekiwanego efektu, można wystąpić jeszcze ze skargą do Rzecznika Ubezpieczonych. Jeśli interwencja Rzecznika poskutkuje, sprawa kończy się ugodową wypłatą kwoty odszkodowania z tytułu OC.

Jeśli jednak interwencja Rzecznika nie przyniosła żadnych efektów, konieczne będzie wstąpienie na drogę sądową i wytoczenie powództwa.

2 opinie dla Odwołanie od wyceny szkody OC – wzór

  1. Janusz49

    udało się odwołać – dziękuję, polecam wzór

  2. Roman Garbczyk

    Szybko i sprawnie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *