Opinia o pracowniku do sądu WZÓR

(3 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać opinię o pracowniku do sądu? w piśmie muszą znaleźć się wszystkie niezbędne informacje, które wymaga się w tego typu pismach, opinię czytać będzie sąd, dlatego szczególnie ważne będzie właściwe sporządzenie opinii o pracowniku.

Choć taki rodzaj pisma nie jest nigdzie sformalizowany, opinia o pracowniku powinna zachować formę pisma urzędowego, aby ułatwić Ci przygotowanie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór opinii o pracowniku do sądu.

Opinia o pracowniku do sądu to dokument sporządzany przez pracodawcę, na prośbę pracownika. Warto pamiętać, że taka ocena nie powinna być wyłącznie zbiorem superlatyw. Opinia pełna pozytywnych sformułowań będzie bowiem znacznie mniej wiarygodna.

Pracownik wnoszący o sporządzenie takiego dokumentu powinien poprosić pracodawcę o indywidualne podejście, gdyż rzetelna i spersonalizowana ocena będzie w tym przypadku zdecydowanie bardziej wartościowa.

Pozytywna opinia o pracowniku do sądu może okazać się pomocna nie tylko w przebiegu spraw karnych, ale również podczas rozstrzygania konfliktów rodzinnych. Dobrze więc, jeśli pracodawca odniesie się do tych cech pracownika, które faktycznie będą miały znaczenie w danym kontekście. Poruszone mogą zostać nie tylko kwestie związane z podejściem danej osoby do pracy, ale również jej cechy charakteru.

Należy wiedzieć, że pracodawca nie jest zobligowany do wydania takiej opinii, chyba że sąd nałoży takie zobowiązanie konkretnie na jego osobę.

Podobne wzory:

3 opinie dla Opinia o pracowniku do sądu WZÓR

 1. Wacław R.

  wzór pisma jak najbardziej OK

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki za pozytywną opinię!

 2. Luna

  wszystko OK szybka transakcja

 3. Andrzej Wyrwa

  polecam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *