Oświadczenie o otrzymaniu zapłaty za kolizję – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak napisać oświadczenie o przyjęciu pieniędzy za szkodę? w oświadczeniu powinny znaleźć się elementy pisma, które jasno określą, kto komu przekazuje odszkodowanie (zadośćuczynienie) za wyrządzoną szkodę, kwota odszkodowania, w oświadczeniu powinna znaleźć się też klauzula mówiąca, że żadna ze stron nie będzie rościć sobie prawa do odszkodowania na innych płaszczyznach (np. z ubezpieczenia OC sprawcy). Im lepiej doprecyzowane będzie pismo, tym lepiej chronione będą interesy każdej ze stron.

Aby ułatwić Ci przygotowanie oświadczenia o otrzymaniu zapłaty za kolizję, przygotowaliśmy gotowy do wydrukowania wzór oświadczenia o przyjęciu pieniędzy za szkodę, który wystarczy tylko pobrać, wydrukować i wypełnić.

Kategoria:

W przypadku niegroźnych kolizji, skutkujących niewielkimi uszkodzeniami, kierowcy pojazdów mają do wyboru dwa rozwiązania: przekazać poszkodowanej stronie dane osobowe i numer polisy ubezpieczeniowej OC lub załatwić sprawę między sobą, nie angażując w nią ubezpieczyciela.

W praktyce, kiedy w grę wchodzą mniejsze kwoty, właściciele pojazdów częściej decydują się na drugą opcję. W takim przypadku warto sporządzić jednak oświadczenie o otrzymaniu zapłaty za kolizję. Pomaga ono bowiem uchronić się przed nieporozumieniami, czy też dodatkowymi roszczeniami ze strony poszkodowanego.

Oświadczenie o otrzymaniu zapłaty za kolizję to dokument świadczący o ugodzie zawartej między jej sprawcą a poszkodowanym. Taka ugoda w sprawie kolizji drogowej będzie zabezpieczeniem interesów dla obu stron zdarzenia.

1 opinia dla Oświadczenie o otrzymaniu zapłaty za kolizję – wzór

  1. Katarzyna Gawrońska

    dziękuję za pismo.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *