Oświadczenie o rezygnacji z alimentów wzór

(3 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać oświadczenie o rezygnacji z zasądzonych alimentów? pismo powinno zawierać w swojej treści kilka niezbędnych elementów, aby było skuteczne i zgodne z obowiązującym prawem. Napisanie takiego oświadczenia ułatwi Ci opracowany przez nas wzór pisma o rezygnacji z alimentów. Nie musicie więc występować do sądu z wnioskiem o uchylenie alimentów, by przestać je płacić bądź otrzymywać.

Przygotowany przez nas wzór druku o rezygnacji zasądzonych alimentów zawiera w sobie wszystkie informacje, które pozwolą wam w sposób polubowny zakończyć stosunek alimentacyjny. Zakładanie sprawy w sądzie jest nie tylko kosztowne, ale i bardzo czasochłonne, zamiast więc sądowego postanowienia, podpiszcie między sobą oświadczenie, którego wzór zamieszczamy.

Oświadczenie o rezygnacji z alimentów może złożyć małżonek lub były małżonek na rzecz, którego sąd orzekł alimenty, a także uprawnione do alimentacji dziecko po dojściu do pełnoletności. Przy czym należy pamiętać, że prawo polskie nie przewiduje możliwości zrzeczenia się alimentów, dlatego pełnoletnie dziecko może złożyć oświadczenie o rezygnacji z alimentów dopiero wówczas, kiedy odpadną przesłanki do ich dalszego uiszczania przez zobowiązanego do alimentacji rodzica.

Będzie to przede wszystkim uzyskanie samodzielności finansowej przez uprawnionego do alimentacji. Obowiązek alimentacji może zostać zdjęty także wówczas, gdy z okoliczności danej sprawy wynika, że uprawniony do alimentacji nie dokłada starań celem uzyskania samodzielności materialnej, a także wtedy, gdy dalsze utrzymywanie obowiązku alimentacji wiąże się dla zobowiązanego z nadmiernym obciążeniem.

Aby dobrowolnie zrezygnować z dalszych alimentów bez konieczności składania pozwu do sądu i wdawania się w spór sądowy, strony mogą zawrzeć odpowiednie porozumienia – wystarczy pobrać, uzupełnić i podpisać wzór oświadczenia o rezygnacji z alimentów.

Podobne wzory pism:

3 opinie dla Oświadczenie o rezygnacji z alimentów wzór

 1. Kawecki Dawid

  Szybki sprawnie, wzór oświadczenia można pobrać od razu po zakupie.

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki za opinię Dawid, polecamy się na przyszłość.

 2. Olek Dobroski

  Wszystko w porządku.

 3. Jerzy

  OK

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *