Oświadczenie wierzyciela o spłacie zadłużenia – wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać oświadczenie wierzyciela o spłacie zadłużenia? w piśmie musi znaleźć się szereg niezbędnych informacji, a także oświadczenie wyrażające, że dłużnik spłacił swój dług w całości. Aby oświadczenie miało moc prawną, należy zawrzeć w piśmie szczegóły dotyczące zadłużenia, dane stron (wierzyciela i dłużnika), oraz kwestie finansowe.

Dla ułatwienia napisania oświadczenia wierzyciela przygotowaliśmy gotowy wzór wniosku, do którego pobrania Cię namawiam. Przygotowane przez nas oświadczenie wierzyciela o spłacie zadłużenia jest gotowe do wydruku i wypełnienia.

Kategoria:

Wierzyciel zobowiązany jest do współdziałania przy wykonaniu zobowiązania przez dłużnika, dlatego też ten ma prawo żądać od niego pokwitowania spłaty swojego zadłużenia. Pisemne oświadczenie wierzyciela o spłacie zadłużenia stanowi bowiem jedyny dowód wykonania zobowiązania na wypadek ewentualnych nieporozumień. Pokwitowanie tego typu jest oświadczeniem wiedzy i ma charakter potwierdzenia faktów.

Dłużnik może żądać pokwitowania zarówno w chwili spełnienia świadczenia, jak i później, ponieważ nie jest to uwarunkowane żadnym terminem. Jeśli jednak żądanie okaże się nieuzasadnione, wierzyciel nie będzie zobowiązany, aby je wydać.

Oświadczenie wierzyciela o spłacie zadłużenia przyjmuje formę pisemną. Powinno jednoznacznie określać osobę wierzyciela i dłużnika, wskazywać datę i miejsce przyjęcia świadczenia, jego wysokość oraz tytuł zadłużenia. Musi zostać również podpisane przez przyjmującego świadczenie.

2 opinie dla Oświadczenie wierzyciela o spłacie zadłużenia – wzór

 1. eryk

  Polecam!

 2. JAnusz Pakała

  Wszystko OK

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki za pozytywne opinie!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *