Pełnomocnictwo do sprzedaży nieruchomości wzór

15,00 

Pełnomocnictwo do sprzedaży nieruchomości to pismo, które uprawnia do jednorazowego zawarcia transakcji sprzedaży. Jest to tak zwane pełnomocnictwo szczególne. Ponieważ sprzedaż nieruchomości odbywa się w formie aktu notarialnego, taką samą formę musi mieć również pełnomocnictwo.

Poza tym, pełnomocnictwo do sprzedaży nieruchomości powinno w sposób dokładny określać zasady, na jakich wyznaczony pełnomocnik może działać przy zawieraniu transakcji. Pismo określa, jakie zobowiązania ma prawo podejmować w imieniu mocodawcy.

Wyznacza także cenę sprzedaży nieruchomości i określa jej rodzaj – lokal, działka, dom. Pełnomocnictwo może upoważniać pełnomocnika do przyjęcia ceny lub wskazywać numer konta mocodawcy.

Warto wiedzieć, że pełnomocnictwa można udzielić także podczas pobytu za granicą. Wymagane jest jednak nadanie pełnomocnictwu klauzuli Apostille, która umożliwia legalne użycie pisma w innym państwie. Dokument sporządzony w obcym języku trzeba również przetłumaczyć (z pomocą tłumacza przysięgłego).

Podobne:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pełnomocnictwo do sprzedaży nieruchomości wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *