Pismo do dewelopera o odszkodowanie – wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać wniosek o odszkodowanie od dewelopera? aby ułatwić Ci uzyskanie zadośćuczynienia, przygotowaliśmy gotowy po pobrania i wypełnienia wzór wniosku o odszkodowanie od dewelopera.

Jak napisać pismo do dewelopera w sprawie odszkodowania? Deweloper jako strona umowy zobowiązania do wybudowania, a następnie przekazania prawa własności zamówionego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą względem nabywcy, jeżeli ten w związku niewłaściwym wywiązaniem się z umowy poniósł szkodę, którą da się wycenić w pieniądzu.

Aby uzyskać rekompensatę pieniężną, nabywca lokalu przygotować musi, a następnie skutecznie doręczyć pismo do dewelopera o odszkodowanie. W zależności od okoliczności w przedmiotowym piśmie należy opisać krótko sytuację, powołując się albo na opóźnienie w oddaniu lokalu, albo na oddanie mieszkania w stanie nienadającym się do właściwego użytkowania.

Jeśli rekompensata dotyczy wykrytych w lokalu usterek, pismo do dewelopera o odszkodowanie, powinno zostać poprzedzone wcześniej doręczonym deweloperowi wezwaniem do usunięcia wad.

Jeśli nie wiesz, jak przygotować wezwanie do dewelopera, pomocnym może okazać się fachowo przygotowany przez prawnika wzór pisma do dewelopera o odszkodowanie.

2 opinie dla Pismo do dewelopera o odszkodowanie – wzór

  1. Kamil Lasocki

    Wzór pisma jest ok, pozdrawiam K.L.

  2. Ania Wąsowska

    szybko sprawnie i bez problemów

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *