Pismo do dewelopera o odszkodowanie za opóźnienie – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Pismo do dewelopera o odszkodowanie za opóźnienie to gotowy do wypełnienia dokument, który można wykorzystać w przypadku, kiedy termin przekazania nieruchomości ulega przesunięciu z przyczyn innych niż te wymienione w umowie z inwestorem.

Najczęściej w jej zapisach pojawiają się wzmianki o przyczynach opóźnienia, za które deweloper nie może ponosić odpowiedzialności, czyli między innymi za przesunięcie terminów spowodowane czynnikami pogodowymi czy koniecznością wykonania nieprzewidzianych prac dodatkowych.

Pismo do dewelopera o odszkodowanie za opóźnienie można złożyć niezależnie od tego, czy nabywca dochodził już zapłaty kary umownej. W przeciwieństwie do niej odszkodowanie wymaga jednak zaistnienia i udowodnienia szkody.

Warto ubiegać się o taką refundację zwłaszcza w przypadku, kiedy jej wielkość przewyższa wysokość kary umownej. Pismo do dewelopera o odszkodowanie za opóźnienie można argumentować stratami związanymi z zaciągniętym kredytem hipotecznym czy brakiem możliwości rozpoczęcia wynajmu lokalu.

1 opinia dla Pismo do dewelopera o odszkodowanie za opóźnienie – wzór

  1. Łukasz Rogalski

    zgodnie z opisem, pozdrawiam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *