Pismo do firmy windykacyjnej o przedawnienie długu – wzór

15,00 

Jak napisać pismo do firmy windykacyjnej o przedawnienie długu? pobierz przygotowany przez nas wzór takiego pisma. Jest to aktualny i wielokrotnie sprawdzony druk, który wystarczy jedynie wydrukować i wypełnić, a następnie przesłać na adres firmy windykacyjnej.

Pismo do firmy windykacyjnej o przedawnienie długu to często jedyna szansa na uchylenie się od spłaty długu, ponieważ przedawnione roszczenie nie może być egzekwowane przed sądem, a więc ani wierzyciel, ani firma windykacyjna nie będą mieć prawnej możliwości dochodzić spłaty przedawnionego długu.

Jeśli firma windykacyjna nęka Cię o spłatę długu, który jest sprzed wielu lat i jest przedawniony, wyślij na adres nękającej firmy windykacyjnej pismo, w którym podniesiesz zarzut przedawnienia, powołując się na konkretny przepis prawny. W piśmie należy też wystosować żądanie zaprzestania dalszej windykacji.

Pismo koniecznie wysłać należy listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, aby mieć dowód, że firma windykacyjna otrzymała od nas takie oświadczenie. Jeśli nie podniesiesz zarzutu przedawnienia, firma windykacyjna będzie nękać Cię o spłatę długu bez przerwy, wzmagając z czasem swoje działania jeszcze intensywniej.

Windykatorzy z biegiem czasu będą próbować odwiedzić Cię w miejscu zamieszkania, w pracy, będą rozmawiać z Twoimi sąsiadami, próbując uprzykrzyć Ci życie, jak tylko się da. Zignorowanie windykacji nie przyniesie więc żadnych pozytywnych skutków – będzie tylko gorzej. Dlatego namawiam Cię do podjęcia działań, powołując się na przedawnienie długu.

Aby ułatwić Ci walkę z firmą windykacyjną, przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wydrukowania wzór pisma, w którym podniesiesz zarzut przedawnienia długu, zyskując szansę na zaprzestanie dalszych działań windykacyjnych,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pismo do firmy windykacyjnej o przedawnienie długu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *