Pismo do spółdzielni mieszkaniowej w sprawie zalania – wzór

(2 opinie klienta)

10,00 

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wydrukowania i wypełnienia wzór pisma do spółdzielni mieszkaniowej w sprawie zalania.

Zalanie mieszkania może spowodować ogromne szkody, dlatego warto wiedzieć, jak zachować się w sytuacji, kiedy dojdzie do takiego zdarzenia. Niezależnie od tego, kto jest sprawcą zalania, w pierwszej kolejności należy określić zakres szkody, czyli sporządzić wykaz zniszczonych elementów wyposażenia. Można w tym celu skorzystać z porad specjalisty, np. rzeczoznawcy.

Jeśli odpowiedzialność za zalanie ponosi spółdzielnia, kolejnym krokiem będzie zawiadomienie jej o powstałej szkodzie. Należy zrobić to oficjalnie, przygotowując odpowiednie pismo do spółdzielni mieszkaniowej w sprawie zalania.

Na skutek wystosowania takiego zawiadomienia, przedstawiciel spółdzielni powinien zjawić się na miejscu, aby obejrzeć mieszkanie i sporządzić protokół, w którym dokładnie przedstawi zakres szkód. Wiele spółdzielni mieszkaniowych posiada własne polisy ubezpieczeniowe, które pozwalają pokryć koszty niezbędnego remontu.

Pismo do spółdzielni mieszkaniowej w sprawie zalania należy przygotować bez względu na to, czy posiadamy ubezpieczenie prywatne. Pismo stanowi także wzór wniosku do spółdzielni o odszkodowanie za zalanie mieszkania.

Podobne wzory pism:

2 opinie dla Pismo do spółdzielni mieszkaniowej w sprawie zalania – wzór

  1. Bogdan

    Pismo jest ok, otrzymałem je od razu po zakupie.

  2. Danuta Wyrek

    Ok polecam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.