Pismo o zwrot pieniędzy za niedostarczony towar – wzór

(3 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać wezwanie do zwrotu pieniędzy za niedostarczony towar? jest to dość ważne pismo, ponieważ od niego ważyć się będą losy Twoich pieniędzy. Przede wszystkim w piśmie znaleźć się powinny dane kupującego jak i sprzedawcy, numer transakcji, jej data oraz kwota. Niemniej ważne, a nawet ważniejsze okażą się jednak klauzule, które nakłonią sprzedawcę do zwrotu pieniędzy.

Przygotowany przez nas wzór wezwania do zwrotu pieniędzy za niedostarczony towar lub towar zwrócony – zostało sprawdzone już wielokrotnie, zachęcam Cię więc do jego pobrania.

Wezwanie do zwrotu pieniędzy za niedostarczony towar jest rozwiązaniem, które należy podjąć w przadku gdy sklep zwleka ze zwrotem pieniędzy za towar, którego z jakichś powodów nie byli w stanie dostarczyć.

Aby sformalizować żądanie, wezwanie do zwrotu pieniędzy koniecznie należy przesłać listem poleconym, by nadać wezwaniu powagi, co więcej, pismo należy odpowiednio zatytułować, by dać drugiej stronie do zrozumienia, że poważnie podchodzimy do sprawy.

Wezwanie do zwrotu pieniędzy za zwrócony towar lub w ogóle towar niedostarczony powinno zawierać też klauzulę, w której zagrozimy sprzedawcy, że w przypadku gdy kwota pieniędzy nie wpłynie na nasze konto bankowe w ciągu x dni, wstąpimy na drogę postępowania sądowego, co oznaczać będzie poniesienie przez sprzedawcę (sklep) dodatkowych kosztów sądowych oraz kosztów zastępstwa procesowego, a w przypadku skierowania sprawy do komornika – kosztów egzekucyjnych.

W większości przypadków, nasze wezwanie do zwrotu pieniędzy za niedostarczony towar lub towar zwrócony działa na sprzedawcę i jego wyobraźnię.

Jeśli sprzedawca (sklep internetowy bądź sklep stacjonarny) nie zwróci Ci pieniędzy w wyznaczonym przez Ciebie terminie, warto rozważyć wtedy wejście na drogę sądową, zanim jednak zdecydujesz się na taki krok, należy wybadać, czy sklep jest wypłacalny i czy ewentualnie komornik będzie w stanie ściągnąć kwotę, którą firma jest Ci winna.

Jeśli jednak okaże się, że firma jest niewypłacalna, postępowanie sądowe jak i komornicze wygeneruje nam jeszcze większe koszty, które to na początku pokrywamy my. Co więcej, jeśli mamy przekonanie, że padliśmy ofiarą oszustwa, warto rozważyć postępowanie w kategoriach oszustwa i zgłosić wyłudzenie pieniędzy na Policję (art. 286 Kodeksu karnego).

Niemniej jednak mam nadzieję, że przygotowane przez nas pismo o zwrot pieniędzy za towar niedostarczony bądź towar odesłany pozwoli Ci uniknąć dalszych komplikacji ze sprzedawcą. Pamiętaj, aby prośba o zwrot pieniędzy przesłana była na adres firmy listem poleconym!

Warto przeczytać: Wezwanie do zwrotu pieniędzy za niedostarczony towar WZÓR

3 opinie dla Pismo o zwrot pieniędzy za niedostarczony towar – wzór

 1. Julisz D.

  Polecam, wszystko OK!

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki Juliusz.

 2. Łukasz Wartka

  polecam pismo

 3. Karolina Wyderska

  bezproblemowa transakcja

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *