Podanie do pracodawcy o zaliczenie pracy w gospodarstwie rolnym wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak napisać podanie do pracodawcy o zaliczenie pracy w gospodarstwie rolnym? pismo to powinno spełnić kilka wymagań, aby pracodawca bez komplikacji mógł zaliczyć lata przepracowane na roli do stażu pracy.

Aby ułatwić Ci napisanie takiego podania, przygotowaliśmy gotowy do wydrukowania wzór, który należy jedynie wypełnić swoimi danymi i dostarczyć pracodawcy.

Kategorie: ,

Podanie do pracodawcy o zaliczenie pracy w gospodarstwie rolnym może przynieść dla pracownika wiele korzyści. Przede wszystkim dłuższy staż pracy wiąże się z większymi dodatkami do pensji w postaci stażowego, czy premii jubileuszowych, ale także może pozwolić uzyskać wyższe świadczenie emerytalne czy rentowe.

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 lipca 1990 roku o wliczaniu okresów pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym podanie do pracodawcy o zaliczenie pracy w gospodarstwie rolnym może złożyć osoba, która:

 • prowadziła indywidualne gospodarstwo rolne lub pracowała w gospodarstwie prowadzonym przez małżonka
 • przed 1 stycznia 1983 roku i po ukończeniu 16 roku życia pracowała w gospodarstwie rolnym prowadzonym przez rodziców lub teściów, a następnie przejęła to gospodarstwo i rozpoczęła jego prowadzenia osobiście lub ze współmałżonkiem
 • po dniu 31 grudnia 1982 roku pracowała w indywidualnym gospodarstwie rolnym w charakterze domownika.

Występując do pracodawcy o zwiększenie stażu pracy, przydatnym może okazać się sprawdzony wzór podania do pracodawcy o zaliczenie pracy w gospodarstwie rolnym.

Więcej na ten temat napisaliśmy w sekcji artykułów: Wniosek o zaliczenie pracy w gospodarstwie rolnym do stażu pracy – wzór

Wniosek o zaliczenie pracy w gospodarstwie rolnym do stażu pracy koniecznie należy złożyć w formie pisemnej.

1 opinia dla Podanie do pracodawcy o zaliczenie pracy w gospodarstwie rolnym wzór

 1. Janusz Mrzawa

  Udało mi się zaliczyć 4 lata pracy na gospodarstwie, wzór jest ok, nikt nie miał obiekcji.

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki Janusz za pozytywną opinię.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *