Podanie o przyjęcie do przedszkola + uzasadnienie

15,00 

Podanie o przyjęcie dziecka do przedszkola czasami sporządza się na gotowym, udostępnionym przez placówkę druku, ale ta nie zawsze dysponuje takim wzorem. Tymczasem wniosek o przyjęcie do przedszkola z uzasadnieniem jest niezbędny, aby dziecko mogło podjąć naukę w wybranej placówce oświatowej.

Kategorie: ,

Jakie informacje powinno zawierać podanie o przyjęcie do przedszkola?

Wniosek o przyjęcie do przedszkola to jeden z dokumentów wymaganych przez wiele placówek w procesie rekrutacji. Część przedszkoli chce, aby rodzic przygotował takie pismo samodzielnie.

Warto pamiętać wtedy, że podanie kierowane jest do dyrektora placówki i musi zawierać między innymi dane osobowe dziecka oraz jego rodziców. Kluczowym elementem pisma jest też jego uzasadnienie.

Podanie o przyjęcie do przedszkola będzie szczególnie istotne, kiedy kandydatura małego ucznia została odrzucona  w pierwszej turze rekrutacji, kiedy dziecko nie należy do danego okręgu, kiedy dziecko nie spełnia kryteriów (np. wiekowych) lub kiedy rodzic ma świadomość, że na podstawie podstawowych kryteriów może spotkać się z odmową przyjęcia dziecka do szkoły (np. nie jest osobą pracującą).

Jak uzasadnić podanie o przyjęcie dziecka do przedszkola?

Pismo z prośbą o przyjęcie do przedszkola rodzic może przygotować zarówno w trakcie procesu rekrutacji, jak i w innym terminie, przy czym placówka może wpisać takiego kandydata na listę oczekujących i uwzględnić wniosek dopiero wtedy, kiedy zwolni się miejsce w jednej z grup.

Podanie o przyjęcie dziecka do przedszkola wymaga starannego uzasadnienia, w którym rodzic może powołać się między innymi na fakt, że:

  • dziecko pochodzi z rodziny wielodzietnej,
  • rodzice dziecka pracują,
  • rodzic dziecka musi sprawować opiekę nad chorym, niepełnosprawnym, starszym członkiem rodziny,
  • jeden z rodziców nie żyje,
  • przedszkole ma korzystny wpływ na rozwój dziecka,
  • rodzeństwo dziecka uczęszcza do tej samej lub pobliskiej placówki,
  • inne placówki znajdują się w dużej odległości od miejsca zamieszkania rodziny, i tak dalej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o przyjęcie do przedszkola + uzasadnienie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *