Podanie o skreślenie z listy studentów wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Skreślenie studenta z listy to formalność, której warto dopilnować, aby uniknąć naliczenia opłat za czesne czy niepożądanej korespondencji z uczelni. Pismo należy skierować do dziekana swojego wydziału niezwłocznie po podjęciu decyzji o rezygnacji.

Kategorie: ,

Dlaczego podanie o skreślenie z listy studentów jest ważne?

Wielu studentów uważa, że rezygnując ze studiów, może po prostu przestać pojawiać się na uczelni. Takie zachowanie prędzej czy później doprowadzi do skreślenia studenta z listy, jednak nie jest to właściwe rozwiązanie i może skutkować wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Zwłaszcza osoby studiujące na uczelniach prywatnych powinny pamiętać o konieczności niezwłocznego złożenia wniosku o skreślenie z listy studentów, aby uniknąć dalszego naliczania opłat za czesne.

Formalna rezygnacja ze studiów pozwala studentowi nie martwić się o jakiekolwiek negatywne skutki swojej decyzji. Otwiera także drogę do podjęcia studiów na innym kierunku, wydziale czy uczelni, ponieważ prowadzi do zwrotu dokumentów niezbędnych w procesie rekrutacji.

Złożenie podania o skreślenie z listy studentów nie wyklucza możliwości wznowienia studiów, dlatego warto zadbać nie tylko o złożenie takiego pisma w odpowiednim terminie, ale również o jego uzasadnienie. 

Jak uzasadnić podanie o skreślenie z listy studentów?

Pismo z prośbą o skreślenie z listy studentów należy kierować do dziekana danego wydziału, składając je w dziekanacie osobiście lub przesyłając pocztą. Dokument musi zawierać dane osobowe studenta, a także uzasadnienie podjętej decyzji (nieobowiązkowo, lecz jest to wskazane).

Uzasadnieniem rezygnacji ze studiów może być zaś między innymi:

  • zmiana planów życiowych,
  • chęć podjęcia innego kierunku studiów,
  • chęć podjęcia studiów na innej uczelni, w innym mieście,
  • konieczność podjęcia pracy zarobkowej,
  • konieczność sprawowania opieki nad członkiem rodziny,
  • ciężka choroba, i tym podobne.

Jeśli student zadba o uzasadnienie swojego podania, nie powinien mieć problemu z ewentualnym powrotem na uczelnię po tym, jak przyczyny jego rezygnacji ustąpią.

1 opinia dla Podanie o skreślenie z listy studentów wzór

  1. Mariusz Ciesielski

    Potrzebuję podanie żeby skreślono mnie z listy studentów, wzór podania pobrałam, wygląd ok, wersja doc i pdf do wyboru. Pozdrawiam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *