Podanie o wymianę okna w mieszkaniu komunalnym – wzór

(3 opinie klienta)

15,00 

Kategorie: ,

Podanie o wymianę okna w mieszkaniu komunalnym to gotowy do wypełnienia druk, który należy wydrukować, podpisać i złożyć na ręce właściciela mieszkania komunalnego, czyli gminy. To w jej zakresie jest bowiem dbanie o utrzymanie odpowiedniego stanu technicznego lokali.

Wśród obowiązków właściciela lokalu komunalnego wymienia się między innymi naprawę i wymianę stolarki okiennej. Sam wynajmujący nie ma prawa dokonywać jakichkolwiek działań w tym zakresie samowolnie – nawet jeśli finalnie ponoszą one wartość nieruchomości.

Podanie o wymianę okna w mieszkaniu komunalnym należy odpowiednio uzasadnić – w przeciwnym razie gmina może odmówić podjęcia działań lub zaplanować je w odległym terminie. W piśmie warto zawrzeć dokładny opis stanu technicznego stolarki okiennej, podkreślając wszelkie uszkodzenia ram i nieszczelności.

Dobrym rozwiązaniem będzie powołanie się na fakt szybkiego wychładzania mieszkania i związanych z takim stanem rzeczy wysokich kosztów ogrzewania. Poza tym nie bez znaczenia będą także informacje dotyczące mieszkańców danego lokalu – jeśli są to małe dzieci, osoby starsze i schorowane, decyzja o wymianie okien powinna zostać podjęta wcześniej.

Podobne wzory pism:

3 opinie dla Podanie o wymianę okna w mieszkaniu komunalnym – wzór

  1. Łukasz T.

    W porządku.

  2. Katarzyna Walaszczyk

    dokument ok

  3. Ula Nubikowska

    nie było problemów, dziękuję

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *