Podanie o wyrównanie dodatku stażowego wzór

(2 opinie klienta)

10,00 

Jak napisać wniosek o wyrównanie dodatku stażowego? w piśmie powinno znaleźć się minimum informacji pozwalających pracodawcy stwierdzić okres, który chcemy doliczyć do stażu pracy. Wniosek o wyrównanie dodatku stażowego powinien zawierać załączniki dokumentujące poprzednie zatrudnienie i okres jego trwania.

Aby ułatwić Ci napisanie takiego wniosku, przygotowaliśmy wzór wniosku o wyrównanie dodatku stażowego, który wystarczy jedynie wydrukować i wypełnić.

Kategorie: ,

Jak napisać podanie o wyrównanie dodatku stażowego? nie jest to pismo procesowe, zatem jego forma może przybrać dowolny kształt, w piśmie znaleźć się powinny niezbędne informacje, które pozwolą obecnemu pracodawcy przeprowadzić postępowanie i doliczyć/wyrównać dodatek stażowy o który się ubiegamy.

Wniosek o wyrównanie dodatku stażowego, to pierwsza i najważniejsza czynność w aspekcie samego przyznania dodatku, jeśli sam pracownik nie wykaże inicjatywy, dodatek stażowy może w ogólnie być przyznany!

Jeśli natomiast chodzi o przyznanie dodatku stażowego, którego wysokość prawidłowo obliczył pracodawca,  a po dokonaniu tego obliczenia przez pracodawcę pracownik dostarczył nowe dokumenty, do których wcześniej nie miał dostępu – to pracodawca zobowiązany jest, by wypłacić pracownikowi wyrównanie dodatku stażowego za wieloletnią pracę.

Dostarczone przez pracownika dokumenty potwierdzające wieloletni staż, są jak najbardziej podstawą do tego, by pracodawca na ich podstawie dokonał korekty i wypłacić pracownikowi wyrównanie dodatku stażowego

Dostarczenie przez pracownika dokumentów potwierdzających staż, to spełnienie przesłanek do nabycia dodatku określone w ustawie!

Bez względu na to, czy będzie to wyrównanie dodatku stażowego pracownika samorządowego, czy też pracownika należącego do innej grupy roboczej, zasady wyrównywania dodatku stażowego są takie same.

2 opinie dla Podanie o wyrównanie dodatku stażowego wzór

 1. Karolina Jagielska

  Wszystko super, wzór pisma dostała od razu po wpłacie.

  • Grzegorz Szwaciński

   Karolina, cieszę się, że mogliśmy Ci pomóc!

 2. Damian Gajdecki

  POLECAM!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.