Podanie o zmianę miejsca pobytu w sanatorium ZUS

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak napisać podanie o zmianę miejsca sanatorium? aby pismo było skuteczne, musi zawierać w sobie minimum elementów niezbędnych do przeprowadzenia przez NFZ postępowania wyjaśniającego, którego owocem będzie oczekiwana przez Ciebie zmiana miejsca pobytu w sanatorium.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wydrukowania i wypełnienia wzór pisma o zmianę miejsca sanatorium, do którego pobrania gorąco Cię zachęcam!

Jak napisać podanie o zmianę miejsca sanatorium? Zmiana miejsca pobytu w sanatorium ZUS może nastąpić z wielu przyczyn, czasem jest to niechęć do danego rejonu Polski, czasem jest to nieodpowiadająca odległość od miejsca zamieszkania (podróżowanie z bagażami przez pół Polski z licznymi przesiadkami nie należy do zbyt miłych rzeczy), czasem bywa, że już byliśmy w danej okolicy uzdrowiskowej i chcemy po prostu zobaczyć inne miejsca, a czasem nie odpowiadają nam warunki w uzdrowisku bądź metody i zakres leczenia uzdrowiskowego w danym uzdrowisku.

Podanie o zmianę miejsca pobytu w sanatorium należy pisemnie kierować do oddziału NFZ, który skierował nas na leczenie. Im lepiej uzasadnimy prośbę o zmianę miejscowości pobytu w sanatorium, tym mamy większą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia kierując nas na leczenie uzdrowiskowe, bierze pod uwagę różne okoliczności, a także profil hotelu uzdrowiskowego, który ma nam zapewnić odpowiednie leczenie i zabiegi lecznicze. Niestety NFZ nie zawsze bierze pod uwagę wszystkie okoliczności, zapominając o innych bardziej istotnych dla nas uwarunkowaniach.

Zamiar zmiany miejscowości lub sanatorium do którego nas skierowano, należy potwierdzić pisemną prośbą o zmianę miejsca sanatorium!

Na koniec jeszcze raz zaznaczę, że podanie do ZUS o zmianę terminu sanatorium wysyłamy pisemnie do oddziału NFZ, który skierował nas na leczenie uzdrowiskowe. Wniosek o zmianę miejsca pobytu w sanatorium wysyłamy do NFZ listem poleconym, aby mieć pewność, że jednostka NFZ otrzymała od nas pismo.

1 opinia dla Podanie o zmianę miejsca pobytu w sanatorium ZUS

  1. Janik Marlena

    Pozytyw! pismo ok.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *