Podanie o zmianę nauczyciela – wzór

10,00 

Jak napisać podanie do dyrektora szkoły z prośbą o zmianę nauczyciela? aby ułatwić Ci sporządzenie takie skutecznego pisma, przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór podania o zmianę nauczyciela.

Kategorie: ,

Podanie o zmianę nauczyciela należy składać na ręce dyrektora danej placówki oświatowej. To dyrektor ma bowiem uprawnienia do kierowania szkołą i zatrudnionymi w niej nauczycielami. To również on odpowiada za dydaktyczny i wychowawczy poziom szkoły.

Aby podanie o zmianę nauczyciela okazało się skuteczne, należy odpowiednio je uzasadnić. Argumenty powinny odnosić się więc do obniżenia lub zagrożenia obniżeniem poziomu nauczania z przyczyn, za które odpowiedzialny jest dany nauczyciel. Mogą to być między innymi liczne nieobecności, skutkujące niezrealizowanym programem nauczania.

Wzór podania o zmianę nauczyciela przewiduje zamieszczenie w piśmie informacji dotyczących określenia osoby, której dotyczy podanie, a także argumentów popierających taki wniosek. Przed złożeniem takiego dokumentu na ręce dyrektora warto jednak zastanowić się, czy problemu nie można rozwiązać w inny sposób.

Podanie o zmianę nauczyciela nie gwarantuje bowiem, że na jego miejsce zostanie przydzielona osoba o lepszych kompetencjach.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o zmianę nauczyciela – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.