Podanie o zmianę umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu – wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Kategoria:

Jak napisać podanie o zmianę umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu i jak tym samym zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu? zanim udasz się do banku z wnioskiem kredytowym, złóż u pracodawcy pismo, w którym poprosisz go zamianę umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu, który zamierzasz w niedalekiej przyszłości zaciągnąć.

Pismo o zmianę umowy na czas nieokreślony warto przedstawić pracodawcy, powołując się na konieczność zaciągnięcia kredytu, niejako skłoni to pracodawcę do poważnego rozpatrzenia Twojej prośby. Wystosowanie do pracodawcy podania o zmianę umowy na czas nieokreślony bez podania przyczyny w formie uzasadnienia – może spotkać się z odmową, bo podania takie pracodawca zapewne otrzymuje częściej, niż może Ci się wydawać.

Natomiast powołanie się na konieczność zaciągnięcia kredytu, nadaje pismu zupełnie innego wydźwięku, co może pozwolić Ci na uzyskanie pozytywnego rozpatrzenia podania.

Jak zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu bankowego?

Oczywiście zgodnie z prawem bankowym banki udzielają kredytów także osobom będącym na umowach cywilnoprawnych, jednak znacznie częściej dochodzi do odmowy udzielenia kredytu niż do jego przyznania, a jeśli kredyt zostanie już przyznany, to są to małe kwoty udzielone na kiepskich finansowo warunkach.

Wiadomo, że od lat banki promują kredytobiorców zatrudnionych na umowach o pracę na czas nieokreślony, nie jest to żadna tajemnica, ten kto kiedykolwiek rozmawiał z bankiem w sprawie kredytu, będąc na umowie na czas określony bądź na umowie cywilnoprawnej, ten zna zawiedzioną minę Pani w okienku, która kiwając głową, nie rokuje zbyt wielkiej szansy na uzyskanie kredytu.

Oczywiście bank oceniając przyszłego kredytobiorcę, weźmie pod uwagę nie tylko rodzaj umowy o pracę, ale także czas jej trwania. Mając więc w zamyśle zaciągnięcie kredytu w banku, należy jak najszybciej dążyć do podpisania z pracodawcą umowy na czas nieokreślony, składając na jego ręce przygotowany przez nas wzór podania o zmianę umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu. Taka umowa o pracę z długim stażem pracy da Ci jako potencjalnemu kredytobiorcy największe szanse na uzyskanie kredytu bankowego, szczególnie jeśli chodzi o kredyt hipoteczny, czy kredyt gotówkowy na większą kwotę (kilkadziesiąt tysięcy).

Kredyt hipoteczny a zatrudnienie

Umowa o pracę na czas określony kontra umowa o pracę na czas nieokreślony. W kwestii szansy na uzyskanie kredytu bankowego, będąc na umowie na czas nieokreślony, banki wymagają minimum 3 miesięcy zatrudnienia, gdzie przy umowie na czas określony, banki wymagając minimum 6-miesięcznego stażu pracy, jednak to nie jedyny wymóg, bo liczy się także horyzont czasowy przez jaki umowa będzie jeszcze obowiązywać i musi to być co najmniej pół roku.

Jeśli więc starasz się o kredyt na dom, czy mieszkanie, będąc na umowie o pracę na czas określony, to w dniu składania wniosku o kredyt, umowa o pracę na czas określony musi obowiązywać co najmniej przez kolejne pół roku! gdzie w przypadku umów o pracę na czas nieokreślony, wymóg ten w ogóle nie obowiązuje.

Jeśli umowa na czas określony została zawarta na krótszy okres, bank prawdopodobnie odrzuci wniosek kredytowy lub skontaktuje się z pracodawcą, by ten dostarczył pismo potwierdzające brak przeciwwskazań do kontynuowania stosunku pracy po wygaśnięciu obecnej umowy na czas określony. Często pracodawcy mają z tym problem, by takie oświadczenie w banku złożyć, bojąc się o dalszą przyszłość firmy i niestabilnej ze względu na COVID-9 sytuacji rynkowej.

Umowy cywilnoprawne [umowy śmieciowe] są jeszcze gorzej traktowane przez banki niż umowa na czas określony! Przedkładając w banku umowę cywilnoprawną, banki wymagają jeszcze dłuższego stażu pracy.Wszystkiemu winna jest mała stabilność zatrudnieni.

Banki mają świadomość, że osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej (np. umowa zlecenie), w dowolnie każdej chwili mogą stracić zatrudnienia, a co za tym idzie i dochody. Niektóre banki mogą udzielić niewielkiego kredytu na umowę cywilnoprawną, jednak wymagać będą od kredytobiorcy udowodnienia minimum 12-miesięcznego stażu pracy.

Prośba o zmianę umowy na czas nieokreślony

W obliczu tak niesprzyjających warunków warto poważnie podjeść do tematu i złożyć u pracodawcy podanie o zmianę umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu, aby nie przechodzić przez te wszystkie stresujące etapy, które szykuje dla nas bank, będąc zatrudnionym na kiepskiej umowie o pracę.

Składając wniosek o zmianę umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu, koniecznie należy właściwie uzasadnić swoją prośbę, podając nawet kwotę kredytu, który chcemy zaciągnąć. Im lepiej przyłożysz się do wypełnienia pisma, które przygotowaliśmy, tym szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku będą większe!

Przedłużenie umowy na czas nieokreślony

Jeśli niebawem kończy Ci się umowa o pracę, nadarza się świetna okazja, aby wykorzystać tę szansę i złożyć u pracodawcy podanie o przedłużenie umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu, pracodawca i tak będzie musiał zająć się formalnym przedłużeniem Twojej umowy o pracę, dlaczego więc nie wnioskować przy okazji o zmianę umowy na czas nieokreślony?

2 opinie dla Podanie o zmianę umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu – wzór

  1. Karystyna Duczek

    ok

  2. Mariusz J.

    polecam wzór

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *