Pokwitowanie odbioru gotówki za wynajem mieszkania wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak napisać potwierdzenie zapłaty za wynajem mieszkania? pismo takie to nic innego jak pokwitowanie zapłaty czynszu, dlaczego w ogóle trzeba takie pokwitowania stosować? ponieważ obie strony udowodnią w ten sposób przekazanie pieniędzy za czynsz w danym miesiącu, zabezpieczając się przed ewentualnymi sporami w przyszłości.

Abu ułatwić Ci sporządzenie takiego pełnoprawnego dokumentu, przygotowaliśmy gotowe do wydrukowania i wypełnienia pokwitowanie odbioru gotówki za wynajem mieszkania, do którego pobrania gorąco Cię zachęcam.

Pokwitowanie odbioru gotówki za wynajem mieszkania stanowi dowód, który zabezpiecza osobę wpłacającą pieniądze na wypadek ewentualnych nieporozumień, dodatkowych roszczeń czy sporów sądowych.

Zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego ma ona prawo zażądać od wierzyciela takiego dokumentu w momencie wpłaty, a jeśli ten odmawia, może wstrzymać się z zapłatą.

Warto wiedzieć również, iż w przypadku sporu sądowego, to na osobie, która przekazała pieniądze, spoczywa ciężar udowodnienia tego faktu.

Pokwitowanie odbioru gotówki za wynajem mieszkania powinno być sporządzone na piśmie. Musi zawierać podpis osoby, która odebrała pieniądze oraz dane, takie jak imię i nazwisko obu stron transakcji, wysokość wpłaconej kwoty oraz datę i miejsce przekazania gotówki.

Dowód wpłaty za wynajem mieszkania powinien trafić do rąk osoby, która dokonała płatności, dlatego wynajmujący mieszkanie winien przekazać potwierdzenie zapłaty czynszu najmu osobiście lub wysłać je za pośrednictwem poczty.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Pokwitowanie odbioru gotówki za wynajem mieszkania wzór

  1. Bogusław Sz.

    Polecam, wszystko ok.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *