Pokwitowanie wpłaty kaucji za lokal wzór

(2 opinie klienta)

10,00 

Jak napisać pokwitowanie wpłaty kaucji za lokal? pismo takie powinno zawierać szereg niezbędnych informacji, aby i właściciel mieszkania i najemca, mógł jasno z dokumentu wywnioskować, kiedy kaucja została wpłacona, w jakiej wysokości i na jaki rachunek, a także jaki jest termin jej zwrotu.

Wpłata kaucji za wynajmowane mieszkanie bądź lokal użytkowy zazwyczaj wiąże się z wpłatą dużej kwoty, z tego względu warto poprosić wynajmującego o podpisanie pokwitowania wpłaty kaucji, by mieć niezbity dowód, że kaucja została wpłacona.

Kategoria:

Zdarza się, że właściciele mieszkań czy lokali użytkowych, zapominają o wpłaconej lata temu kaucji i pojawiają się problemy po stronie najemcy, z odzyskaniem tejże kaucji, w takiej właśnie sytuacji – pokwitowanie wpłaty kaucji załatwia ten problem, szczególnie że na pokwitowaniu właściciel mieszkania składa własnoręczny podpis.

Najlepiej, jeśli pokwitowanie wpłaty kaucji nastąpi w momencie jej wpłacania, lub w trakcie podpisywania umowy najmu. Pokwitowanie, że wpłaciliśmy kaucję, jest szczególnie przydatne podczas rozwiązywania umowy najmu mieszkania lub w czasie ewentualnych sporów z właścicielem nieruchomości.

Niestety często dochodzi też do sytuacji, kiedy po latach wynajmu lokalu, właściciel mieszkania zaniża wysokość wpłaconej lata temu kaucji. Mając wtedy pisemne pokwitowanie wpłaty kaucji za mieszkanie, odzyskamy 100% jej wysokości, bo jesteśmy w stanie okazać się dokumentem, który bezsprzecznie potwierdzi jej wysokość.

Ile czasu ma właściciel mieszkania na zwrócenie kaucji? kaucja zabezpieczająca z tytułu najmu lokalu podlega zwrotowi w ciągu 30 dni od daty opuszczenia przez najemcę lokalu.

Podobne wzory pism:

2 opinie dla Pokwitowanie wpłaty kaucji za lokal wzór

 1. Leszek Perełko

  Wzór pokwitowania wpłaty kaucji jest dobrze przygotowany – można pobierać bez obaw

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki Leszku za pozytywną opinię!

 2. Kazarski

  OK!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.