Pokwitowanie zadatku na zakup działki – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Kategorie: ,

Pokwitowanie zadatku na zakup działki to pismo, które warto wykorzystać, przekazując sprzedającemu środki pieniężne, zabezpieczające realizację umowy kupna-sprzedaży. Pokwitowanie stanowi bowiem dowód wpłaty określonej kwoty przez kupującego oraz jej przyjęcia przez sprzedającego. Dokument zabezpiecza obie strony transakcji na wypadek ewentualnych roszczeń.

Pokwitowanie zadatku na zakup działki ma duże znaczenie dla stron ze względu na fakt, że zadatek nie zawsze zachowuje się tak samo, jak zaliczka, która z reguły wraca do osoby, która ją wpłaciła.

Zadatek pozostaje przy sprzedającym, jeśli z umowy nie wywiąże się kupujący. Z kolei w sytuacji, kiedy winę za brak wykonania umowy ponosi sprzedający, ma obowiązek zwrócenia kupującemu dwukrotności kwoty zadatku. Zadatek zachowuje się jak zaliczka jedynie w przypadku rozwiązania umowy za porozumieniem stron lub z przyczyn od stron niezależnych.

Na pokwitowaniu zadatku na zakup działki powinny znaleźć się informacje dotyczące stron transakcji, daty i miejsca jej przeprowadzenia, a także wysokości przekazanej kwoty.

1 opinia dla Pokwitowanie zadatku na zakup działki – wzór

  1. Ula Trąbińska

    wszystko ok polecam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *