Pokwitowanie zadatku na zakup mieszkania – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Kategorie: ,

Pokwitowanie zadatku na zakup mieszkania to schemat pisma, które należy uzupełnić decydując się na wpłatę określonej kwoty zabezpieczającej realizację transakcji kupna sprzedaży mieszkania. Dokument stanowi dowód na wpłatę pieniędzy przez kupującego oraz ich przyjęcie przez sprzedającego. Zabezpiecza interesy obu stron i chroni je przed dodatkowymi roszczeniami.

Dokument, jakim jest pokwitowanie zadatku na zakup mieszkania, powinien zawierać między innymi dane stron transakcji, datę i miejsce jej dokonania, a także określenie kwoty zadatku i sposobu jej przekazania – gotówka lub przelew bankowy.

Pokwitowanie zadatku na zakup mieszkania warto sporządzić przede wszystkim po to, aby zaznaczyć, jaki charakter mają wpłacane środki. Zadatek w przeciwieństwie do zaliczki, nie zawsze wraca do osoby, która go wpłaciła.

Jeśli z umowy nie wywiąże się kupujący, pieniądze pozostaną przy sprzedającym. W odwrotnej sytuacji kupujący może żądać zwrotu dwukrotności wpłaconej kwoty.

W przypadku rozwiązania umowy za porozumieniem stron lub z przyczyn od stron niezależnych, zadatek wróci do wpłacającego.

1 opinia dla Pokwitowanie zadatku na zakup mieszkania – wzór

  1. Iza Werełko

    wzór pokwitowania jest ok dziękuję

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *