Pokwitowanie zaliczki na zakup materiałów – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Kategorie: ,

Pokwitowanie zaliczki na zakup materiałów to schemat dokumentu, który warto wykorzystać, przekazując firmie budowlanej lub remontowej środki niezbędne w celu zakupu materiałów potrzebnych do wykonania zleconych prac. Pismo potwierdza wpłatę określonej kwoty przez inwestora oraz jej przyjęcie przez wykonawcę.

Pokwitowanie zaliczki na zakup materiałów jest szczególnie ważne dla inwestora, który na tej podstawie może rozliczyć się później z wykonawcą, porównując kwotę zaliczki z faktycznym kosztem zakupu materiałów (widniejącym na fakturach). Potwierdzenie wpłaty zaliczki zabezpiecza jednak interes obu stron i chroni je przed dodatkowymi roszczeniami.

Dokument, jakim jest pokwitowanie zaliczki na zakup materiałów, powinien zawierać przede wszystkim określenie stron transakcji, jej datę i miejsce, a także wysokość wpłaconej kwoty. Pismo może zawierać również informację dotyczącą sposobu przekazania środków wykonawcy – gotówka lub przelew.

Należy wiedzieć, że zaliczka przekazana na zakup materiałów podlega zwrotowi osobie, która ją wpłaciła, tj. inwestorowi – niezależnie od tego, z czyjej winy nie dojdzie do wykonania umowy, której dotyczy wpłata.

1 opinia dla Pokwitowanie zaliczki na zakup materiałów – wzór

  1. Leszek

    wzór pokwitowania jak najbardziej ok.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *