Potwierdzenie wpłaty zaliczki – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Aby ułatwić Ci napisanie takiego dokumentu, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór potwierdzenia wpłaty zaliczki, do którego pobrania gorąco zachęcam.

Częstą praktyką podczas dokonywania rezerwacji jest wpłacanie sprzedającemu lub usługodawcy pewnej kwoty w formie zaliczki, lub zadatku. Chociaż pojęcia te używane bywają zamiennie, to warto wiedzieć, że w rzeczywistości istnieje między nimi ogromna różnica. Zaliczka jest uiszczaną z góry kwotą, pokrywającą w części przyszłą należność za zakup towaru lub realizację usługi.

Chociaż prawo nie nakazuje dokumentowania jej wpłaty, to warto posiadać pisemne potwierdzenie takiej transakcji, aby uniknąć potencjalnych problemów, nieporozumień czy dodatkowych roszczeń. Potwierdzenie wpłaty zaliczki jest drukiem, który zabezpiecza kupującego i gwarantuje mu zwrot funduszy w przypadku niezrealizowania umowy.

Dokument powinien zawierać dane na temat osoby wpłacającej pieniądze oraz osoby, która pieniądze przyjmuje. Musi informować także o kwocie zaliczki oraz sposobie postępowania w przypadku realizacji zlecenia lub odstąpienia od umowy. Aby potwierdzenie wpłaty zaliczki było ważne, powinno zostać podpisane przez obie strony transakcji.

1 opinia dla Potwierdzenie wpłaty zaliczki – wzór

  1. Damian Łęcki

    Wzór potwierdzenia ok

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *