Promesa zatrudnienia skazanego – wzór

(4 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać promesę zatrudnienia skazanego, aby zwiększyć szanse na wcześniejsze opuszczenie zakładu karnego? pismo takie powinno zwierać szereg elementów, aby sąd wziął je za wiarygodne. Odręczne i nieprzemyślane sporządzenie takiego pisma oraz pominięcie ważnych informacji może skutkować oddaleniem prośby o wcześniejsze zwolnienie.

Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy gotowy do wydrukowania i wypełnienia wzór promesy. W piśmie tym najważniejszym elementem będzie oczywiście stosowne oświadczenie pracodawcy o chęci zatrudnienia skazanego.

Promesa zatrudnienia skazanego to dokument, który może złożyć skazany przebywający w zakładzie karnym celem otrzymania wcześniejszego zwolnienia z odbywania reszty kary pozbawienia wolności.

Promesa zatrudnienia skazanego w ujęciu potocznym będzie umową przedwstępną zawartą pomiędzy przyszłym pracodawcą a skazanym. Przedsiębiorca w treści promesy zobowiązuje się dać zatrudnienie – zawrzeć umowę o pracę z osobą odbywającą karę pozbawienia wolności po opuszczeniu przez nią zakładu karnego.

Umowa o pracę może zostać zawarta na czas określony lub nieokreślony, przy czym należy pamiętać, że do zatrudnienia skazanego powinno dojść w ciągu dwunastu miesięcy od daty podpisania promesy. Po tym czasie zgodnie z regulacjami kodeksowymi traci ona moc prawną, a przedsiębiorca może skutecznie uchylić się od skutków złożonego oświadczenia.

Aby dokument miał moc wiążącą, w jego treści powinny znaleźć się wszelkie niezbędne elementy. Z uwagi na powyższe, warto wykorzystać przygotowany przez nas wzór promesy zatrudnienia skazanego.

Zaznaczyć jeszcze warto, że wniosek o zatrudnienie skazanego może dotyczyć dowolnej formy zatrudnienia, a więc może to być:

 • umowa o pracę,
 • umowa zlecenie,
 • umowa o dzieło,
 • itd.

Osadzony, który pozostawił na wolności swoją rodzinę bez utrzymania, lub w ciężkich warunkach finansowych mógł wcześniej opuścić zakład karny, powinien przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu po opuszczeniu zakładu karnego, aby zwiększyć swoje szanse na wcześniejsze zwolnienie.

Oświadczenie o chęci zatrudnienia skazanego wydać więc może jedynie pracodawca, który z własnej nieprzymuszonej woli zechce zatrudnić osadzonego, zaraz gdy ten opuści więzienie.

Dodać należy, że promesa zatrudnienia, jako ogólne przyrzeczenie pracodawcy o zatrudnienie, może być wykorzystana także przez inne osoby m.in. kobiety w ciąży i pracowników zmieniających zakład pracy, itd.

Podobne wzory pism:

4 opinie dla Promesa zatrudnienia skazanego – wzór

 1. Jerzy B.

  Wszystko okej polecam wzór pisma.

 2. Dawid Bojarski

  pismo zgodne z opisem

 3. Natalia Dudziel

  pismo ok

 4. Łukasz Gałecki

  Bezproblemowo.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *