Promesa zatrudnienia tymczasowo aresztowanego wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak napisać promesę zatrudnienia tymczasowo aresztowanego? promesa taka powinna spełniać minimum formalności, jakich wymaga od pracodawcy sąd i zakład karny. Poniżej opisuję, czym jest promesa zatrudnienia i co może zyskać osadzony, posiadając taką promesę.

Przedkładając do zakładu karnego wzór promesy zatrudnienia tymczasowo aresztowanego, zyskujesz szansę na wcześniejsze zwolnienie z odbywania kary.

Tymczasowo aresztowany, który nie podjął pracy w zakładzie karnym, ma szansę na wcześniejsze zwolnienie z reszty odbywania kary, jeśli tylko przemawiają za tym względy słuszności, a w szczególności potrzeba wsparcia finansowego rodziny skazanego.

Zaspokojenie potrzeb rodziny skazanego jest bardzo solidnym argumentem, który może pozytywnie wpłynąć na decyzję sądu oraz zakładu karnego o zwolnieniu skazanego z odbywania kary.

Promesa zatrudnienia tymczasowo aresztowanego jest dokumentem, który wystawia pracodawca. Dokument stanowi, iż tymczasowo aresztowany, zaraz po wyjściu z więzienia otrzyma zatrudnienie w zakładzie pracy.

Innymi słowy, promesa zatrudnienia tymczasowo aresztowanego to taka obietnica ze strony pracodawcy, że zawrze on z osadzonym umowę o pracę, zaraz po tym, jak opuści on zakład karny.

Promesa zatrudnienia dołącza się do wniosku o przedterminowe zwolnienie z odbywania reszty kary, promesę można też dostarczyć najpóźniej na posiedzeniu sądu.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Promesa zatrudnienia tymczasowo aresztowanego wzór

  1. Maria G.

    OK – polecam.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *