Promesa zatrudnienia – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak sporządzić promesę zatrudnienia? aby promesa pociągała za sobą oczekiwane skutki, zawierać powinna w swojej treści kilka niezbędnych informacji.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego pisma przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór promesy zatrudnienia.

Co to jest promesa zatrudnienia? promesa zatrudnienia jest dokumentem wystawianym przez pracodawcę, który deklaruje zatrudnienie Twojej osoby w przyszłości, promesa może dotyczyć sytuacji w której pracodawca zobowiązuje się przedłużyć istniejącą już umowę o pracę, a może też dotyczyć sytuacji w której pracodawca obiecuje zatrudnić Cię w danym okresie czasu.

Promesa zatrudnienia najczęściej stosowana jest na potrzeby ubiegania się pracownika o kredyt z banku, może to być dowolny rodzaj kredytu:

 • kredyt gotówkowy,
 • kredyt hipoteczny,
 • a nawet większa pożyczka bankowa.

Dlaczego banki wymagają od pracodawcy promesy zatrudnienia? ponieważ bank udzielając kredytu, chce mieć pewność, że jako kredytobiorcy będziemy w stanie przez najbliższy czas regulować terminowo raty zaciągniętego kredytu.

Co więcej, wzór promesy zatrudnienia jest dla banku gwarancją stałości zatrudnienia oraz stałych dochodów, jak zapewne wiesz, wymarzonym klientem dla banku jest kredytobiorca posiadający stabilne zatrudnienie, a więc osoba rzadko zmieniająca pracę.

Co powinien zawierać wzór promesy zatrudnienia? w promesie powinny znaleźć się m.in.:

 • dane pracodawcy,
 • dane pracownika,
 • data i miejsce podpisania bieżącej umowy zatrudnienia,
 • czytelny podpis pracodawcy (najlepiej z firmową pieczątką),
 • informacje dotyczące zarobków pracownika,
 • informacje dotyczące przyszłej formy zatrudnienia,
 • wskazanie terminu podpisania następnej umowy zatrudnienia,
 • i najważniejsze: oświadczenie woli pracodawcy dotyczące zatrudnienia pracownika w przyszłości

Niestabilność zatrudnienia polegająca na częstej zmianie pracy bądź niestabilna wysokość dochodów obniżają zdolność kredytową kredytobiorcy.

Do czego jeszcze przydaje się promesa od pracodawcy? promesę wykorzystać można nie tylko przy staraniach o kredyt, posłużyć ona może też w przypadku starań o wcześniejsze zwolnienie skazanego bądź tymczasowo aresztowanego z Zakładu karnego:

Promesę zatrudnienia wykorzystuje się również w przypadkach, gdy wyjeżdżamy za granicę i aby otrzymać wizę (pozwolenie na wjazd do kraju), musimy okazać się promesą zatrudnienia wydaną przez zagranicznego pracodawcę.

Promesa zatrudnienia przydaje się także, gdy walczymy o odzyskanie praw do opieki nad dzieckiem, przedstawiając promesę sądowi, zwiększamy swoje szanse na odzyskanie praw do opieki nad naszym dzieckiem.

O promesę poprosić także można przyszłego pracodawcę, gdy chcemy mieć pewność, że po odejściu z obecnej pracy, zostaniemy na 100% zatrudnieni w firmie dla której odchodzimy z pracy.

Czy promesa to umowa przedwstępna zatrudnienia? niestety nie – promesa zatrudnienia zgodnie z Kodeksem cywilnym nie jest umową przedwstępną zatrudnienia. Obietnica zatrudnienia spisana na kartce jest jedynie deklaracją pracodawcy o planowanym przedłużeniu zatrudnienia, bądź deklaracją dotyczącą zatrudnienia osoby w niedalekiej przyszłości, nie można więc promesy traktować jako zaświadczenie o przedłużeniu umowy o pracę bądź umowy o pracę.

1 opinia dla Promesa zatrudnienia – wzór

 1. Grzegorz S.

  Wszystko się zgadza, wzór promesy dostałem od razu po zakupie. Pozdrawiam G.S.

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *