Prośba o rozłożenie na raty zadłużenia w banku – wzór

15,00 

Kategoria:

Kiedy pożyczkobiorca nie spłaca swojego zobowiązania w terminie, pożyczkodawca ma prawo wypowiedzieć mu umowę pożyczki i wezwać komornika do odzyskania należnych długów. Osoba zalegająca ze spłatą może w takim przypadku złożyć na ręce wierzyciela specjalny wniosek, określany jako prośba o rozłożenie na raty zadłużenia w banku.

Dokument tego typu powinien zawierać podstawowe informacje na temat dłużnika, a także miejscowość i datę sporządzenia wniosku. W piśmie należy zawrzeć również takie dane, jak wysokość całego długu oraz wysokość wpłaconych do tej pory rat. Koniecznym elementem wniosku jest też uzasadnienie prośby. Powód powinien być wyrażony konkretnie i zwięźle. Musi również być wiarygodny.

Prośba o rozłożenie na raty zadłużenia w banku może zawierać propozycję rozbicia kwoty oraz harmonogram spłaty, jednak należy zachować przy tym rozsądek – raty nie mogą być zbyt małe, ale jednocześnie możliwe do pokrycia przez pożyczkobiorcę w deklarowanym terminie. Pismo warto podeprzeć załącznikami, które potwierdzą trudną sytuację finansową, np. rachunkami za czynsz.

Przy okazji sprawdź, jak napisać reklamację do banku.

Podobne:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o rozłożenie na raty zadłużenia w banku – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *