Przedwstępna umowa sprzedaży domu – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Przedwstępna umowa sprzedaży domu to gotowy do wypełnienia druk, który można wykorzystać w celu zapewnienia zawarcia umowy przyrzeczonej. Istotą sporządzenia takiego kontraktu jest zobowiązanie jednej lub obu stron do zawarcia umowy definitywnej w przyszłości.

Sama umowa przedwstępna nie stanowi źródła obowiązku świadczenia – nie obliguje sprzedawcy do wydania domu, ani kupującego do wniesienia ustalonej zapłaty.

Przedwstępna umowa sprzedaży domu powinna zawierać jak najwięcej elementów umowy przyrzeczonej. Musi określać strony oraz przedmiot umowy, cenę sprzedaży oraz termin zawarcia umowy kupna. Im więcej szczegółów zostanie w niej zawartych, tym lepiej dla stron.

Należy wiedzieć, że umowa przedwstępna może zostać zawarta na piśmie, a także w formie aktu notarialnego. W drugim przypadku strony będą miały możliwość doprowadzenia do zawarcia umowy przyrzeczonej nawet w sytuacji, kiedy druga strona nie wyrazi na to zgody.

Z kolei w przypadku zwykłej umowy przedwstępnej, kupujący i sprzedający w zależności od sytuacji mogą wnosić roszczenia o naprawienie szkody lub wypłatę kary umownej.

1 opinia dla Przedwstępna umowa sprzedaży domu – wzór

  1. Ryszard Fiałkowski

    wzór umowy przedwstępnej otrzymałem zaraz po dokonaniu płatności – polecam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *