Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania finansowana kredytem hipotecznym – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania finansowana kredytem hipotecznym to gotowy do wypełnienia druk, który pozwala na sporządzenie ważnej w świetle prawa umowy przedwstępnej. Umowa tego typu spisywana jest w celu zapewnienie zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej i daje możliwość ustalenia warunków sprzedaży.

Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania finansowana kredytem hipotecznym dotyczy zakupu lokalu, którego nabycie ma być finansowane ze środków pochodzących z zaciągniętego kredytu hipotecznego. Jego zabezpieczeniem będzie z kolei hipoteka na przedmiotowym lokalu.

Strony nie są zobowiązane do uregulowania kwestii dotyczących hipoteki w umowie przedwstępnej, jednak mogą uwzględnić w dokumencie odpowiednie zagadnienia, aby ustalić szczegółowe warunki umowy przyrzeczonej.

Przedwstępna umowa sprzedaży musi zawierać dane stron i przedmiotu umowy oraz odpowiednie oświadczenia przyszłego nabywcy i sprzedającego. Należy ustalić w niej także cenę mieszkania i termin zawarcia umowy przyrzeczonej (kupna-sprzedaży).

1 opinia dla Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania finansowana kredytem hipotecznym – wzór

  1. Jacek Owadzki

    wzór pisma w porządku – zgodny z opisem!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *