Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania z hipoteką na kredyt hipoteczny – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania z hipoteką na kredyt hipoteczny to przydatny druk, który można wykorzystać podczas sprzedaży domu obciążonego hipoteką. Takie rozwiązanie jest bowiem dopuszczalne i stanowi jeden z wariantów zawarcia umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania. W zapisach dokumentu muszą znaleźć się jednak odpowiednie postanowienia dotyczące spłaty hipoteki.

Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania z hipoteką na kredyt hipoteczny powinna zawierać takie same elementy, jak inne umowy przedwstępne, czyli określenie stron umowy, jej przedmiotu, ustalonej ceny i terminu zawarcia umowy przyrzeczonej.

Bardzo ważnym elementem w przypadku tego konkretnego typu umowy jest zapis dotyczący hipoteki – opisanie wysokości obciążenia oraz pozostałej do zapłaty kwoty. Z reguły kupujący ma możliwość (w porozumieniu z bankiem) dokonania jednorazowej wpłaty, która pozwoli całkowicie wykreślić hipotekę obciążającą nieruchomość.

Umowę przedwstępną sprzedaży mieszkania z hipoteką warto zawrzeć nie tylko w formie pisemnej, ale nawet w formie aktu notarialnego, który pozwoli doprowadzić do zawarcia umowy przyrzeczonej również w sytuacji, kiedy jedna ze stron wycofa się ze swoich zobowiązań.

1 opinia dla Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania z hipoteką na kredyt hipoteczny – wzór

  1. Lech Janicki

    wzór ok, dziękujemy za pomoc w wypełnieniu.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *