Rezygnacja z alimentów przez dorosłe dziecko wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Wzór rezygnacji zawiera wszystkie niezbędne elementy i informacje, spełniając tym samym wymogi formalne stawiane dla tego typu pisma.

Kategoria:

Jak zrezygnować z alimentów? Rezygnacja z alimentów przez dorosłe dziecko jest najczęstszą formą dobrowolnego zrzeczenia się alimentów przez dziecko, które osiągnęło pełnoletność.

Oświadczenie o zrzeczeniu się alimentów koniecznie należy sporządzić na piśmie dla celów dowodowych. Rezygnacja z alimentów zależy w 100% od decyzji dziecka, na które jedno z rodziców musi łożyć.

Decyzja taka zapada najczęściej, gdy dziecko staje się samodzielne i nie chce obciążać finansowo swojego rodzica. Samodzielność oznacza w tym przypadku:

  • znalezienie pracy,
  • samodzielne utrzymywanie się,
  • założenie rodziny,
  • wyjazd za granicę do pracy,
  • otrzymanie stypendium,
  • itd.

Zaznaczyć należy, że dobrowolnie zrzeczenie się alimentów przez dorosłe dziecko może trafić do sądu (jeśli istnieje taka potrzeba), aby sądownie potwierdzić rezygnację z alimentów.

Oświadczenie o ugodowe ustanie alimentów, można też przeprowadzić bez ingerencji sądu. Wystarczy wtedy porozumieć się z rodzicem płacącym alimenty i wspólnie ustalić zakończenie wspierania finansowego, a następnie wszystkie postanowienia udokumentować na piśmie, stosując przygotowane przez nas zrzeczenie się alimentów przez dorosłe dziecko w formie oświadczenia.

Jeśli dobrowolna rezygnacja z alimentów jest z jakichś przyczyn nie możliwa, rodzic płacący alimenty może domagać się o sądowe zrzeczenie się alimentów, składając do sądu rodzinnego pozew o ustalenie ustania obowiązku alimentacji (Art. 138. Przesłanki żądania zmiany obowiązku alimentacyjnego – Kodeks rodzinny i opiekuńczy)

Mimo wszystko, dobrowolne zrzeczenie się alimentów przez dziecko jest najłatwiejsze i nie wymaga praktycznie żadnego zaangażowania ze strony obu stron (zobowiązanego do płacenia alimentów, jak i uprawnionego do ich otrzymania).

Podobne:

1 opinia dla Rezygnacja z alimentów przez dorosłe dziecko wzór

  1. Konrad F.

    Pobrałem pismo, wszystko okej.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *