Rezygnacja z funkcji członka zarządu stowarzyszenia wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Aby ułatwić Ci sporządzenie pisma, przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór rezygnacji z funkcji członka zarządu stowarzyszenia.

Kategoria:

Rezygnacja z funkcji członka zarządu stowarzyszenia wzór powinna nastąpić w trybie przewidzianym w statucie stowarzyszenia. Przy czym członek zarządu może zrezygnować z pełnienia swojej funkcji w każdym czasie. Powyższe wynika wprost z przepisów ustaw o stowarzyszeniach. W art. 6 ustęp 2 niniejszej ustawy przeczytać można, że nikogo nie wolno zmuszać do udziału w stowarzyszeniu lub ograniczać jego prawa do wystąpienia ze stowarzyszenia.

Niemniej jednak dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania stowarzyszenia, rezygnujący ze swej funkcji członek zarządu powinien złożyć oświadczenie na piśmie. W treści oświadczenia znaleźć powinna się data, z którą wygaśnie jego funkcja. Rezygnacja z funkcji członka zarządu stowarzyszenia wzór powinna zostać złożona na ręce pozostałych członków zarządu, którzy powinni podjąć kroki zmierzające do powołania nowego członka.

W kolejnym czasie zmiany w zarządzie powinny zostać zgłoszone do właściwego urzędu rejestracyjnego – KRS lub Starostwa Powiatowego w przypadku stowarzyszenia zwykłego, a także do Urzędu Skarbowego i banku, który prowadzi rachunek bankowy stowarzyszenia.

2 opinie dla Rezygnacja z funkcji członka zarządu stowarzyszenia wzór

 1. Wolanski

  Rezygnacja z funkcji członka zarządu stowarzyszenia przebiegła pozytywnie.

  • Grzegorz Szwaciński

   Świetnie, że mogliśmy Ci pomóc!

 2. Ludwik

  mogę polecić wzór

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *