Rezygnacja z funkcji członka zarządu stowarzyszenia wzór

(1 opinia klienta)

10,00 

Kategoria:

Rezygnacja z funkcji członka zarządu stowarzyszenia wzór powinna nastąpić w trybie przewidzianym w statucie stowarzyszenia. Przy czym członek zarządu może zrezygnować z pełnienia swojej funkcji w każdym czasie. Powyższe wynika wprost z przepisów ustaw o stowarzyszeniach. W art. 6 ustęp 2 niniejszej ustawy przeczytać można, że nikogo nie wolno zmuszać do udziału w stowarzyszeniu lub ograniczać jego prawa do wystąpienia ze stowarzyszenia.

Niemniej jednak dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania stowarzyszenia, rezygnujący ze swej funkcji członek zarządu powinien złożyć oświadczenie na piśmie. W treści oświadczenia znaleźć powinna się data, z którą wygaśnie jego funkcja. Rezygnacja z funkcji członka zarządu stowarzyszenia wzór powinna zostać złożona na ręce pozostałych członków zarządu, którzy powinni podjąć kroki zmierzające do powołania nowego członka.

W kolejnym czasie zmiany w zarządzie powinny zostać zgłoszone do właściwego urzędu rejestracyjnego – KRS lub Starostwa Powiatowego w przypadku stowarzyszenia zwykłego, a także do Urzędu Skarbowego i banku, który prowadzi rachunek bankowy stowarzyszenia.

1 opinia dla Rezygnacja z funkcji członka zarządu stowarzyszenia wzór

  1. Wolanski

    Rezygnacja z funkcji członka zarządu stowarzyszenia przebiegła w miłej atmosferze :) dzięki za wzór pisma.

    • Grzegorz Szwaciński

      Świetnie, że mogliśmy Ci pomóc!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.